Apartment for sale, 5+1 - 4 bedrooms, 138m2

Gorazdova, Praha 2 - Nové Město

15 985 000 CZK, with agency fees Get a low-rate mortgage
Make Enquiry
Gorazdova ulice je hranicí mezi Prahou 1 a 2, má v sobě to nejlepší z obou městských čtvrtí, neskutečnou historii a báječnou současnost. Je pojmenována podle biskupa pravoslavné církve, Gorazda. Vznikla ve středověku, kdy byla hlavní komunikací pod Emauzskou skálou. Po založení Nového Města zde vyrostla osada plavců dřeva a rybářů Podskalí.

A konkrétně v nárožním domě, který je postaven ve stylu historismu nabízíme ve čtvrtém patře k prodeji velký byt, v družstevním vlastnictví. Byt s výměrou 138m² je koncipovaný jako 5+1. Čtyři pokoje jsou opravdu velké (13, 14, 30 a 32 m2) a jak bylo tehdy zvykem, jeden z pokojů byl určen pro služku (7 m2). Z něj dnes může být skvělá pracovna či šatna. Domy tehdy byly stavěny velkoryse, s poctivostí a nadšením. Atmosféru doby zachovaly ceněné prvky jako ozdobné zárubně vstupních dveří a dřevěné parkety na podlaze, samozřejmostí jsou vysoké stropy, i vysoká špaletová okna zasazená do dřevěného obložení a klasické, dřevěné dvoukřídlé dveře. Dále je zde koupelna s vanou, samostatná toaleta a praktická spíž. Byt je kontinuálně udržován v dobrém stavu a při rekonstrukci je případně možné využít i komínu, pokud například sníte o večerech u kamen a hřejivé atmosféře. Okna bytu směřují do klidného dvora a na Gorazdovu ulici.

Dům ve kterém bydlel dříve spisovatel Eduard Bass a po něm Jan Drda. A jak to vypadá s tímhle skvostným, 130 let starým domem dnes? O dům se stará dobře fungující bytové družstvo. Dům je v dobrém stavu, ale v nejbližší budoucnosti do něj bude postupně investováno a to jak kdo interiéru tak do exteriéru. Bližší informace vám sdělíme rádi po telefonu.

Lidem, kteří milují Prahu asi nemusíme říkat, na jak skvělém místě se byt nachází, zmíníme tedy jen, že vašimi sousedy budou Tančící dům a Mánes, probouzet se budete u Vltavy, za rohem je pekárna místního pana Zoulka, kaváren a restaurací na každý den v měsíci jedna. Budete bydlet na místě, kde stará Praha žije v symbióze s tou současnou a nebojí se budoucnosti.

Byt je zatím v družstevním vlastnictví a jeho koupi lze financovat prostřednictvím hypotéky pouze zaručením jinou nemovitostí. Byt je prodávaný za 15.985.000,- včetně provize a právního servisu (zbývající anuita činí 1,1 mil Kč a je splácena formou měsíčních splátek (5.800 Kč). Zálohy na služby a správu domu 5.000 Kč. Doporučujeme osobní prohlídku bytu, kterých se v Praze moc nenabízí a na prohlídce se můžeme domluvit kdykoliv.
Offer ID02957
Last updated26.01.2023
Price15 985 000 CZK, with agency fees
Price for discussionNo
Agency feeWith agency fees
ConditionGood condition
Construction typeBrick
OwnershipCooperative
Floor5
Number of floors7
Usable area138m2
Floor area138m2
GarageNo
ParkingNo
CellarYes
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorYes
Water sourceRemote source
GasEnergy company
Garrets (attic spaces)No
TransportPublic transport
Low-energyNo
Energy RatingD - Less economical
DecreeNo. 78/2013 Coll.
Send me an offer for a low-rate mortgage
By submitting this form you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Myšák reality

Myšák reality

Reveal phone number

Myšák reality

Pod Slovany, 1887, 14, Prague, 12800

view all agency properties