Pruduction facility for sale, 1443m2

Boženy Němcové, Chlumec nad Cidlinou - Chlumec nad Cidlinou IV

21 000 000 CZK, with agency fees Get a low-rate mortgage
Make Enquiry
Nabízíme exklusivně k prodeji areál bývalého pivovaru z 18.století. Vaření piva zde bylo ukončeno v roce 1949 a od té doby, kromě skladování sloužil areál k dřevovýrobě. Od roku 2018 je jen částečně využívaný pro skladování. Část budov je nyní ve špatném technickém stavu, část budov je nadále využívaná pro skladování.

Po sedláckém povstání, po kterém vzniklo úsloví „dopadnout jak sedláci u Chlumce“, zde v roce 1775, v bývalých vrchnostenských kancelářích, došlo k podpisu zrušení roboty. Tento hlavní kancelářský objekt nyní není využívaný. Svými dispozicemi by mohl být vhodný třeba k přestavbě na ubytování a sociální služby.

V domě bývalého sládka Josefa Daňka, který je nyní ve stavu nedokončené rekonstrukce, pobývala v roce 1861 Božena Němcová. Rekonstrukci tohoto objektu by bylo možné snadno dokončit a dům rychle upravit k dalšímu využití.

Kanceláře majitelů upravené pro bydlení, nyní nejsou nevyužívané a vyžadují opravy. Pod kancelářemi jsou prostory s nedokončenou přestavbou na vinný sklep. Ostatně celé rozsáhlé prostory obrovských pivovarských sklepů lze využít pro skladování při stálé teplotě, bez nutnosti dalšího chlazení či topení. Teplota je zde celoročně víceméně stálá.

Bývalé dílny dřevovýroby, aktuálně využívané pro skladování, mají rekonstruované sociální zázemí pro zaměstnance a s menšími opravami je lze znovu uvést do provozu.

Celý areál je vhodný buď k celkové rekonstrukci a dalšímu komerčnímu využití nebo jako brownfield k přestavbě na bydlení. Zájemcům před sjednáním termínu prohlídky zašleme odkaz na virtuální prohlídku s ukázkami aktuálního technického stavu.
Offer ID43920
Last updated01.12.2023
Price21 000 000 CZK, with agency fees
Price for discussionNo
Agency feeWith agency fees
House typeWith floors
ConditionPoor condition
Construction typeBrick
OwnershipPersonal
Floor2
Usable area1443m2
Move-in date01.11.2022
GarageNo
ParkingNo
CellarYes
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorNo
PoolNo
Water sourceRemote source
Electricity230V
Waste managementPublic sewage
Year of construction1869
Garrets (attic spaces)No
TransportBus, Road, Highway, Train
Road typePaved
Low-energyNo
Energy RatingG - Exceptionally uneconomical
Send me an offer for a low-rate mortgage
Broker Consulting, a.s.

Broker Consulting, a.s.

Reveal phone number

REALITYSPOLU

Bucharova 1423/6, Praha 5, 15800

view all agency properties