Family house for sale, 424m2, 1165m2 of land

Mařenice - Horní Světlá

Price for negotiation Get a low-rate mortgage
Make Enquiry
Hledáte něco opravdu unikátního a stylového? Nemovitost, která nabízí neopakovatelný genius loci? Místo, kde můžete přirozeně skloubit podnikání, rodinný život a aktivní životní styl s přírodou na dosah? Skvělý výnos s návratností investice, který majitel musí z důvodu zdravotního stavu předat dál jinému majiteli.

Dnes pro Vás máme opravdovou realitní lahůdku - Lužickou boudu! Nemovitost ležící přímo na hlavní turistické trase procházející Lužickými horami s obrovským podnikatelským potenciálem a veškerým vybavením!

Jedná se o prodej zavedeného penzionu a stylové hospůdky v nádherné přírodě Lužických hor, který se nachází přímo pod nejvyšším vrcholem Luží (793 m n. m.). Kapacita tohoto útulného penzionu jsou 3 apartmány v 1. patře - 10 lůžek a 5 přistýlek. Ve 2. patře se nabízí možnost pro rozšíření penzionu a vybudování obytného podkroví pro 1 až 2 apartmány. Všechny pokoje jsou zařízené ve velmi vkusném historickém duchu, který se přesně hodí do těchto malebných míst.

Roubená část nemovitosti pochází z roku 1891, zděná část byla dostavěna ve 20. letech minulého století a historii tu cítíte opravdu při každém kroku, přestože byl celý objekt velmi vkusně a citlivě rekonstruovaný. Stylová restaurace má kapacitu 32 míst a dalších 10 se najde u stolů v 1. patře. Venkovní terasa v létě pojme až 44 hostů. Disponuje kompletním potřebným zázemím (bar, plně vybavená kuchyň). Po vstupu do této hospůdky máte pocit, že se tu již dávno zastavil čas a vše plyne v poklidném duchu. Celý prostor je rekonstruován s obrovským citem a zároveň perfektně udržován současnými majiteli, kteří zde více než 10 let s láskou podnikají.

Penzion má široko daleko výbornou pověst, je velmi hojně navštěvovaný zejména německou klientelou, která se sem opakovaně ráda vrací nejen za domácí kuchyní a řízným pivem. Nový majitel v podstatě může převzít celý výborně fungující podnik tak, jak dnes je a pokračovat i nadále v provozování penzionu a restaurace. Může si však samozřejmě celý koncept přetvořit i dle vlastních představ.

Příjemným bonusem této nemovitosti je samostatné a velmi nadstandardní vlastní bydlení v nově postaveném domě v severní části pozemku. Je určeno pro majitele či provozovatele a nabízí dispozici 3+kk s obytnou galerií. Pozemek má velikost 1165 m2 včetně zastavěné plochy a zahrnuje i terasu s posezením, venkovní parkování pro hosty, garáž či soukromou část zahrady.

Lužická bouda leží přímo na červené turistické trase Severní stezka Českem (Zlatá ulička Lužických hor). V létě tudy prochází turisté z různých směrů – nedaleko Lužické boudy je křižovatka několika turistických tras. Vede zde cyklostezka č. 3061 (Hřebenovka) a v zimě nedaleko Lužické boudy začíná Lyžařská Lužická magistrála.

Pokud Vás naše prezentace této jedinečné nemovitosti alespoň trochu zaujala, pak vězte, že osobní prohlídka Vás přímo nadchne.

Těšíme se na Vás!
Offer ID59842
Last updated13.06.2024
Price for discussionYes
Agency feeWith agency fees
Heating costs23 830 CZK
Size5 rooms and more
House typeWith floors
ConditionVery good condition
Construction typeMixed
OwnershipPersonal
Number of floors3
Usable area424m2
Land area1165m2
Move-in date01.04.2024
GarageYes
ParkingYes
CellarNo
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorNo
PoolNo
Year of construction1891
Building typeDetached
Garrets (attic spaces)No
Low-energyNo
Energy RatingG - Exceptionally uneconomical
Send me an offer for a low-rate mortgage
Broker Consulting, a.s.

Broker Consulting, a.s.

Reveal phone number

REALITYSPOLU

Bucharova 1423/6, Praha 5, 15800

view all agency properties