Apartment for rent, 1+KK - Studio, 18m2

Brno - Staré Brno

12 500 CZK / month
Make Enquiry
Nabízíme k pronájmu jednotku R3.214 o celkové výměře 17,71 m2, která je k dispozici od 15.11.2022. K dispozici je ve stejném komplexu několik jednotek ve velikosti 1+kk, 2+kk a 2+1 pro 2- 4 osoby.

Jedná se o pronájem kompletně vybavené jednotky o dispozici 1+kk v nově zrekonstruovaném domě. Součástí vybavení kuchyně je plně zařízený kuchyňský kout, včetně lednice, varné desky, digestoře a dřezu. Jednotka je vybavena dvěma pracovními stoly s židlemi, mezonetovým spaním s nočním stolkem a dostatečným prostorem na ukládání oblečení. Koupelna je také plně vybavená, a to sprchovým koutem, záchodem a umyvadlem se zrcadlem. K dispozici je příprava pro připojení vlastní pračky nebo můžete využít společných prádelen, kde se nachází vždy pračky a sušičky. V bytové jednotce je k dispozici internetové připojení. Ke každé bytové jednotce je možné sjednat parkovací kartu s 50% slevou.

Jednotky se nachází v lukrativní oblasti v bezprostřední blízkosti centra Brna. Samotné centrum Brna je dostupné v pěší vzdálenosti. V těsné blízkosti se nachází jeden z největších dopravních uzlů v Brně – Mendlovo náměstí, které Vám zajistí bezproblémové spojení na brněnské univerzity. V okolí se nachází několik obchodů, restaurací, barů, posiloven a ostatních služeb, které Vám zpříjemní žití na tomto místě.

O aktuální dostupnosti a podmínkách Vás budeme rádi informovat.

Rádi se s Vámi setkáme na osobní prohlídce.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
We offer for rent unit R3.214 with a total area of ​​17.71 m2, which is available from 15/11/2022. There are several units available in the same complex in the size of 1+kk, 2+kk and 2+1 for 2-4 people.

This is a rental of a fully equipped unit available 1+kk in a newly renovated building. Part of the kitchen equipment is a fully equipped kitchenette, including a refrigerator, stove, hood and sink. The unit is equipped with two desks with chairs, a bunk bed with a bedside table and enough space to store clothes. The bathroom is also fully equipped, with a shower, a toilet and a sink with a mirror. There is preparation for connecting your own washing machine or you can use the common laundries, where there are always washing machines and dryers. Internet connection is available in the apartment unit. It is possible to arrange a parking card with a 50% discount for each apartment unit.

The units are located in a lucrative area in the immediate vicinity of the center of Brno. The center of Brno itself is within walking distance. One of the largest transport hubs in Brno - Mendlovo náměstí - is located in the immediate vicinity, which will provide you with a problem-free connection to Brno's universities. In the vicinity there are several shops, restaurants, bars, gyms and other services that will make living in this place more pleasant.

We will be happy to inform you about the current availability and conditions.

We will be happy to meet you for a personal tour.
Last updated23.11.2022
Price12 500 CZK / month
Price comment+ 3 210 Kč za služby a energie + 25 000 Kč vratná kauce + jednorázová platba 15 000 Kč administrativní poplatek / + CZK 3,210 for services and energy + CZK 25,000 refundable deposit + one-time payment of CZK 15 000 administrative fee
ConditionVery good condition
Construction typeBrick
OwnershipCooperative
FurnishedYes
Floor2
Usable area18m2
Move-in date23.11.2022
GarageNo
ParkingYes
CellarNo
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorNo
PoolNo
Send me an offer for a low-rate mortgage
By submitting this form you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Veronika Šimáčková

Veronika Šimáčková

Reveal phone number

Icbreality, s.r.o.

Václavská 237/6, Brno, 60300

view all agency properties