Apartment for rent, 2+1 - 1 bedroom, 33m2

Brno - Staré Brno

21 900 CZK / month
Make Enquiry
Akční cena při podpisu smlouvy do 30.11.2022! Nabízíme k pronájmu jednotku V2.101 o celkové výměře 33,45 m2, která je k dispozici od 1.12.2022. K dispozici je ve stejném komplexu několik jednotek ve velikosti 1+kk, 2+kk a 2+1 pro 2- 4 osoby.

Jedná se o pronájem kompletně vybavené jednotky o dispozici 2+1 v nově zrekonstruovaném domě. V první části bytové jednotky je k dispozici plně zařízený kuchyňský kout, včetně lednice, sklokeramické desky, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, digestoře a dřezu. V prostorách kuchyně také naleznete jídelní stůl. V jednotce se nachází dva vzájemně neprůchozí pokoje vhodné celkem pro 3 osoby. Jednotka je vybavena pracovními stoly s židlemi, třemi postelemi s nočním stolkem a dostatečným prostorem na ukládání oblečení. Koupelna je také plně vybavená, a to sprchovým koutem, záchodem a umyvadlem se zrcadlem. K dispozici je příprava pro připojení vlastní pračky nebo můžete využít společných prádelen, kde se nachází vždy pračky a sušičky. V bytové jednotce je k dispozici internetové připojení. Ke každé bytové jednotce je možné sjednat parkovací kartu s 50% slevou.

Jednotky se nachází v lukrativní oblasti v bezprostřední blízkosti centra Brna. Samotné centrum Brna je dostupné v pěší vzdálenosti. V těsné blízkosti se nachází jeden z největších dopravních uzlů v Brně – Mendlovo náměstí, které Vám zajistí bezproblémové spojení na brněnské univerzity. V okolí se nachází několik obchodů, restaurací, barů, posiloven a ostatních služeb, které Vám zpříjemní žití na tomto místě.

O aktuální dostupnosti a podmínkách Vás budeme rádi informovat.

Rádi se s Vámi setkáme na osobní prohlídce.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Special price when signing the contract until 30.11.2022! We offer for rent unit V2.101 with a total area of ​​33.45 m2, which is available from 1/12/2022. There are several units available in the same complex in the size of 1+kk, 2+kk and 2+1 for 2-4 people.

This is a rental of a fully equipped unit available 2+1 in a newly renovated building. In the first part of the apartment unit, there is a fully equipped kitchenette, including a fridge, ceramic hob, microwave oven, kettle, hood and sink. You will also find a dining table in the kitchen area. The unit has two rooms that are not connected to each other, suitable for a total of 3 people. The unit is equipped with work desks with chairs, three beds with bedside tables and enough space to store clothes. The bathroom is also fully equipped, with a shower, a toilet and a sink with a mirror. There is preparation for connecting your own washing machine or you can use the common laundries, where there are always washing machines and dryers. Internet connection is available in the apartment unit. It is possible to arrange a parking card with a 50% discount for each apartment unit.

The units are located in a lucrative area in the immediate vicinity of the center of Brno. The center of Brno itself is within walking distance. One of the largest transport hubs in Brno - Mendlovo náměstí - is located in the immediate vicinity, which will provide you with a problem-free connection to Brno's universities. In the vicinity there are several shops, restaurants, bars, gyms and other services that will make living in this place more pleasant.

We will be happy to inform you about the current availability and conditions.

We will be more than happy to show you this appartment in person.
Last updated23.11.2022
Price21 900 CZK / month
Price comment+ 5 210 Kč za služby a energie + 30 000 Kč vratná kauce + jednorázová platba 15 000 Kč administrativní poplatek / + CZK 5,210 for services and energy + CZK 30,000 refundable deposit + one-time payment of CZK 15 000 administrative fee
ConditionVery good condition
Construction typeBrick
OwnershipCooperative
FurnishedYes
Floor1
Number of floors4
Usable area33m2
Move-in date01.11.2022
GarageNo
ParkingYes
CellarNo
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorNo
PoolNo
Send me an offer for a low-rate mortgage
By submitting this form you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Veronika Šimáčková

Veronika Šimáčková

Reveal phone number

Icbreality, s.r.o.

Václavská 237/6, Brno, 60300

view all agency properties