Apartment for rent, 1+1 - Studio, 24m2

Brno - Staré Brno

12 500 CZK / month
Make Enquiry
Nabízíme k pronájmu jednotku R3.113 o celkové výměře 24,42 m2, která je k dispozici od 1.12.2022. K dispozici je ve stejném komplexu několik jednotek ve velikosti 1+kk, 2+kk a 2+1 pro 2- 4 osoby.

Jedná se o pronájem kompletně vybavené jednotky o dispozici 1+1 v nově zrekonstruovaném domě. První část bytové jednotky disponuje třemi lůžky. Dvě lůžka jsou umístěny v mezonetovém prostoru. Dále se v bytové jednotce nachází pracovní stoly s lampičkami a skříně k ukládání Vašeho oblečení. Součástí vybavení kuchyně je plně zařízený kuchyňský kout, včetně lednice, sklokeramické desky, mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice, digestoře a dřezu. Koupelna je také plně vybavená, a to sprchovým koutem, záchodem a umyvadlem se zrcadlem. K dispozici je příprava pro připojení vlastní pračky nebo můžete využít společných prádelen, kde se nachází vždy pračky a sušičky. V bytové jednotce je k dispozici internetové připojení. Ke každé bytové jednotce je možné sjednat parkovací kartu s 50% slevou.

Jednotky se nachází v lukrativní oblasti v bezprostřední blízkosti centra Brna. Samotné centrum Brna je dostupné v pěší vzdálenosti. V těsné blízkosti se nachází jeden z největších dopravních uzlů v Brně – Mendlovo náměstí, které Vám zajistí bezproblémové spojení na brněnské univerzity. V okolí se nachází několik obchodů, restaurací, barů, posiloven a ostatních služeb, které Vám zpříjemní žití na tomto místě.

O aktuální dostupnosti a podmínkách Vás budeme rádi informovat.

Rádi se s Vámi setkáme na osobní prohlídce.
------------------------------------------------------------------------------------------------
We offer for rent a unit R3.113 with a total area of ​​24.42 m2, which is available from 1.12.2022. There are several units in the same complex in the size of 1 + kk, 2 + kk and 2 + 1 for 2-4 people.

This is a rental of a fully equipped 1 + 1 unit in a newly renovated house. The first part of the apartment has three beds. Two beds are located in the loft space. Furthermore, the apartment unit has work desks with lamps and cabinets for storing your clothes. The kitchen is equipped with a fully equipped kitchenette, including a fridge, ceramic hob, microwave, kettle, extractor hood and sink. The bathroom is also fully equipped with a shower, toilet and washbasin with mirror. There is preparation for connecting your own washing machine or you can use the common laundry, where there are always washers and dryers. Internet connection is available in the apartment. It is possible to arrange a parking card with a 50% discount for each apartment unit.

The units are located in a lucrative area near the center of Brno. The center of Brno is within walking distance. In the immediate vicinity is one of the largest transport hubs in Brno - Mendlovo Square, which will ensure a seamless connection to Brno University. In the vicinity there are several shops, restaurants, bars, gyms and other services that will make living in this place more pleasant.

We will be happy to inform you about the current availability and conditions.

We will be happy to show you this apartment in person.
Last updated23.11.2022
Price12 500 CZK / month
Price comment+ 4 210 Kč za služby a energie + 25 000 Kč vratná kauce + jednorázová platba 15 000 Kč administrativní poplatek / + CZK 4,210 for services and energy + CZK 25,000 refundable deposit + one-time payment of CZK 15 000 administrative fee
ConditionVery good condition
Construction typeBrick
OwnershipCooperative
FurnishedYes
Floor1
Number of floors1
Usable area24m2
Move-in date01.11.2022
Viewing available from2022-10-20 12:00:00
GarageNo
ParkingYes
CellarNo
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorNo
PoolNo
Send me an offer for a low-rate mortgage
By submitting this form you agree to our Terms of Service & Privacy Policy
Veronika Šimáčková

Veronika Šimáčková

Reveal phone number

Icbreality, s.r.o.

Václavská 237/6, Brno, 60300

view all agency properties