Family house for sale, 435m2, 3871m2 of land

Jiráskova, Heřmanův Městec

24 600 000 CZK, with agency fees Get a low-rate mortgage
Make Enquiry
Excluzivně nabízíme k prodeji rozlehlou pozdně funkcionalistickou reprezentativní vilu kolaudovanou v roce 1938, která leží ve velké zahradě v klidné části Heřmanova Městce na úpatí Železných hor. Student J.Kotěrova ateliéru Bohuslav Fuchs se zde předvedl formou bílého fukcionalismu v romantické formě za užití nautických motivů s kulatými prvky, slunečních teras, kovových zábradlí i konkávního frontu. Podle dochovaných fotografii a výkresů se podařilo zrekonstruovat i zachránit samotným architektem navržený vestavěný nábytek včetně mahagonových podlah.
V prvním víceúrovňovém reprezentativní poschodí byly přijímány návštěvy a zřejmě i obchodní partneři. Ostatní tři ložnice a kuchyň s malým jídelním stolem sloužily pro soukromé účely. Pod pultovou střechou se ještě nachází byt pro služebnou, propojený s přízemím točitým obslužným schodištěm vedoucím až na střešní sluneční terasu.
Vilu si u proslulého architekta Bohuslava Fuchse objednal místní výrobce luxusních kožených doplňků pan Arnošt Löwit, později deportovaný do nacistického koncentračního tábora v Mathausenu. Tváří v tvář nebezpečné době si rodina na zahradě vybudovala i malý letecký kryt!
Vila se nachází v rovinné zahradě ukončené jezírkem s potokem. Sousední parcelu o rozměru cca 3.000m2 je možné k vile dokoupit. V nemovitosti sídlí 3 nájemci s měsíčním výnosem 36tis Kč, náklady na provoz domu se pohybují kolem 7tis Kč/měs, výpovědní doba je 3 měsíce. Všichni nájemníci mají zájem v rámci možnosti v nemovitosti zůstat.
Původní bazén zvlhčuje v letních měsících vzduch vzlínající u jižní fasády, je vytápěn slunečními kolektory. Zahrada má automatické zavlažování a osvětlení, bazén filtraci.
Vila je velmi vhodná pro reprezentační sídlo firmy pro cca 6 až 10 osob, při využití všech poschodí zde může pracovat ale i 20 lidí. Příklady využití: lékaři, právníci, SW, realitní firma nebo dvougenerační obytný dům. Je také možné postavit menší provoz na vlastním nebo dokoupeném pozemku. Parkoviště pojme až 10 vozů. Pardubice, Chrudim i Praha jsou v komfortní dojezdové vzdálenosti.

Vila se objevila v pořadu České televize Šumná města. Video můžete shlédnout v archívu v pořadu ČT Šumná města, Chrudimsko (od 4:12min). Publikovaná byla např v knize Kaleidoskop tvarů z roku 2006.
Offer ID866220
Last updated14.06.2024
Price24 600 000 CZK, with agency fees
Price for discussionNo
Agency feeWith agency fees
Size5 rooms and more
House typeWith floors
ConditionVery good condition
Construction typeMixed
Number of floors3
Usable area435m2
Floor area435m2
Land area3871m2
Move-in date13.05.2024
GarageNo
ParkingYes
CellarNo
BalconyNo
TerraceNo
LoggiaNo
ElevatorNo
PoolNo
Building typeDetached
Number of parking spaces10
Garrets (attic spaces)No
Low-energyNo
Energy RatingG - Exceptionally uneconomical
DecreeNo. 78/2013 Coll.
Send me an offer for a low-rate mortgage
Magdalena Gómezová

Magdalena Gómezová

Reveal phone number

CENTURY21 ALEX

Boleslavova 27/36, Praha 4, 14000

view all agency properties