What's on


Nový termín bude upřesněn —- DekonstrukceDetails


Event expired

Dekonstrukce je způsob filosofické práce.

Kieslowski/Martin Tvrdý/Cirk La Putyka

Hudba a ticho, světlo a tma, pohyb a láska

[scroll down for english]

Dekonstrukce je jedinečný a neopakovatelný projekt, který spojuje tři jedinečné subjekty: Hudební seskupení Kieslowski, hudebníka, producenta a grafika Martina Tvrdého a prvky nového cirkusu v podání Cirku La Putyka. Neopakovatelný minimálně proto, že tato jedinečná performance se v Jatkách78 odehraje pouze jednou!
Odloučení, samota, strach a ticho. Bolestný vztah mezi mužem a ženou. To jsou hlavní témata písní hudebního dua Kieslowski. Kapela, jež se věnuje stylu tzv. „urban folk”, se sestává z hudebníka Davida Pomahače a pianistky Marie Kieslowski. Toto výjimečné duo sází na intimitu a syrovost základního akustického zvuku kytary, piana a kontrastu dvou barevně výrazných a skvěle souznících hlasů. Kapela, která si svými křehkými písněmi neobvykle rychle dobyla pozice na české hudební scéně, vydala u Indies Scope již několik alb: Mezi lopatky (2014), Na nože (2012), Tiché lásky (2011) a v digitální verzi desky Tanečnice (2012) a remixy Na lože (2013). Kieslowski se neomezují jen na domácí pódia, ale jejich hudba má co říct i v zahraničí (rakouské Waves Vienna — 2013, švédský festival Urkult — 2016, polský festival Frazy — 2016). Na poslední desce Mezi lopatky, která má fantastické recenze, se producentsky podílel Jan P. Muchow. Kieslowski za ni získali nominaci na cenu Apollo 2014.
Speciálním hostem projekce je Martin Tvrdý, který se s grácií pohybuje na pomezí hudební a divadelní scény, profesně se věnuje také grafice. Spolupracuje například se Spitfire Company (např. Fragmenty na loňských 4+4 dny v pohybu nebo sound design představení Konec — člověka. Z druhé ruky odehraném na Jatkách78) či VOSTO5 (Planeta R, Kolonizace - nový počátek). Podílel se na populárním dokumentárním seriálu Kmeny či písničkách do pohádky Lichožrouti.
Totální Dekonstrukci pak završí domovský Cirk La Putyka, který vystoupí v choreografii Rosti Nováka ml.

www.kieslowskitheband.cz

www.temnysily.cz
www.laputyka.cz
www.jatka78.cz

///

foto Dávid Doroš

Deconstruction is a way of philosophical work.
Music and silence, light and darkness, movement and love.

Separation, loneliness, fear, and silence. The painful relationship between a man and a woman. These are the main themes in the songs of the musical duo Kieslowski. This band, which performs so-called “urban folk,” consists of the multi instrumentalist musician David Pomahač and pianist Marie Kieslowski. These two exceptional musicians perform with the intimacy and rawness of acoustic guitar, piano, and the contrast between two distinctive and harmonious voices. Kieslowski, whose delicate songs took the Czech musical scene by storm, has released several albums with Indies Scope: Mezi lopatky (2014), Na nože (2012), Tiché lásky (2011), Tanečnice (digital version, 2012), and Na lože (remix, 2013). The band’s music has been well received outside the Czech Republic as well (Waves Vienna, Austria, 2013; Urkult, Sweden, 2016; Frazy, Poland, 2016). The band’s most recent album, Mezi lopatky (produced by Jan P. Muchow) earned rave reviews and was nominated for the 2014 Apollo Award.

Jatka78
Pražská tržnice, Haly 7 a 8, Holešovice
Prague
17000

Price

-

Language

-

Phone

-

Email

-

Nearest metro

-

Nearest tram

-

Event links

FB event details

Jobs in Prague for English & Multilingual Speakers

Click for 100's of jobs in Prague for English and multilingual speakers in Prague.

Show all jobs