What's on


-

Workshop afrického tance s Nataschou Noack v PrazeDetails


Event expired

Baro pro vás po dvouleté pauze opět pořádá víkendový workshop se skvělou tanečnicí, choreografkou a hlavně lektorkou Nataschou Noack, který si rozhodně nemůžete nechat ujít! :-)

Workshop proběhne ve dnech 16. – 18. 3. 2018 v prostorách Duncan centre (Branická 145/41, 147 00 Praha 4). Jako obvykle se můžete těšit na živý bubenický doprovod - Janos Crecelius a Jan Vorlíček.

Program workshopu:
Pátek 16. 3.: 19-21 hod. začátečníci + pokročilí
Sobota 17. 3.: 10-12 hod. začátečníci
15-17:30 hod. pokročilí
Neděle 18. 3.: 10-12 hod. začátečníci
15-17:30 hod. pokročilí

CENA:
Celý workshop začátečníci 1100 Kč (při zaslání zálohy do 12. 3.), jinak na místě 1250 Kč
Celý workshop pokročilí 1200 Kč (při zaslání zálohy do 12. 3.), jinak na místě 1350 Kč
Celý workshop začátečníci + pokročilí 2000 Kč (při zaslání zálohy do 12. 3.), jinak na místě 2200 Kč

Svoje přihlášky prosím zasílejte POUZE emailem na novakova.v@centrum.cz
Jakékoli dotazy je možno řešit i po telefonu: 776 153 415
Do přihlášky uvádějte: typ workshopu, vaše telefonní číslo
Zálohu 400 Kč zasílejte na č.ú.: 2681499001 / 5500 (do poznámky uveďte vaše jméno + Natascha)
Záloha je nevratná.

O workshopu s Nataschou Noack :
Africký tanec je potrava pro tělo, ducha a duši.
Pohyby jsou plné elegance, odvážné a silné zároveň. Dávají nám příležitost k růstu, staneme se uzemněnými jako strom, zároveň získáváme lehkost ptačích křídel.
Dialog s hudbou je mimořádný zážitek. Bubny podporují a inspirují tanečníky, kteří na oplátku sdílejí krásu a energii jejich pohybu s hudebníky. Toto propojení hudby s tancem vytváří tok, který dává sílu a radost všem zúčastněným.
V mých lekcích vás zvu k práci s různými tradičními i moderními africkými tanečními styly, kde si můžete vytvořit osobní přístup k těmto překrásným pohybům. Hlavní důraz je kladen na dynamiku pevnost a pružnost, na kontakt s podlahou a na využívání vašeho vnitřního rytmu, který vás bude podporovat a inspirovat. V kombinaci se znalostí jiných pohybových studií jsou tyto principy užitečné pro začátečníky i pokročilé tanečníky zároveň. Pak budete moci rozvíjet různé možnosti propojování vašeho těla s hudbou – jak plynout s rytmem, groovem, přestat myslet na vzory a spíše použít pro tvorbu expresivního a velmi osobitého tance.
Zkušenost s prací s odlišnými formami objevujícími se v africkém tanci a cítění jejich různé energie vám umožní rozvinout váš pohybový slovník a získat jistotu tolik potřebnou k improvizaci.

Natascha Noack (Berlín)
Natascha Noack zkoumá střetávání pohybu, hudby, jazyka a filmu. Studovala tanec a pohyb v Berlíně, Bielefeldu (Dansart) a v Paříži předtím než si prohloubila své znalosti tradičních uměleckých forem v Guinei, Mali, Senegalu a v Buekině Faso. Objevila obzvláštní inspiraci v práci tanečníků jako je Koffi Koko, Désiré Somé a Elsa Wolliaston, se kterou spolupracovala jako asistentka na „Theatertreffen Berlin“ a na vzdělávacím projektu ve Francii. Vyučuje současný africký tanec po celé Evropě a spolupracuje na vzniku představení s umělci z odlišných sfér, překládá tanec a hudební teorii, je také členem výběrové komise „Generace“ filmového festivalu v Berlíně.

Janos Crecelius (Berlín)
Janos Crecelius je hudebník, performer a pedagog žijící v Berlíně. Jako dospívající začal hrát na flétnu, trubku, conga a djembe. Později se začal zajímat o různé hudební tradice a styly (world music, jazz, funk, klasická hudba ad.) a specializovat se především na hudbu západoafrickou. Studoval na akrobatické škole Die Etage v Berlíně. Absolvoval tři stáže v Africe (Guinea a Mali). Je perkusionistou Tanzfabrik Berlin, učitelem dospělých i dětí (centrum Groove, Landesmusikakademie Berlin), členem několika kapel a uměleckých skupin (Laboratoire Dubios, improvizační skupiny Spring vedené Guyem Dartnellem).
Spolupracoval na mnoha domácích i mezinárodních projektech a workshopech s hudebníky, tanečníky, pedagogy, akrobaty, varietními umělci (Národní divadlo v Berlíně, Merce Cunningham Dance Company, Koffi Kôkô, Elsa Wolliaston, Natascha Noack ad.). Složil hudbu k několika dokumentárním filmům a nahrál CD s kapelou Aquabella. Západoafrické rytmy, hru na djembe a improvizace v Čechách vyučuje pravidelně od roku 1996.

Duncan centre, Branická 145/41, 147 00 Praha 4

Price

-

Language

-

Phone

-

Email

-

Nearest metro

-

Nearest tram

-

Event links

FB event details

Jobs in Prague for English & Multilingual Speakers

Click for 100's of jobs in Prague for English and multilingual speakers in Prague.

Show all jobs