What's on


-

Vývrtka 2018Details


Třetí ročník festivalu alternativní hudby Vývrtka opět v Peruci! Přírodní areál s možností koupání a sportů a nejzajímavější ne-mainstreamová muzika z Čech i zahraničí. Doprovodný program z dílny Zvedni-Zadek.cz, chillout area Cafe Letka, festivalová školka a další!

SCROLL DOWN FOR ENGLISH INFO!

Headlinerem třetího ročníku je izraelské jazzové power trio TATRAN, světově proslulá kapela, která nese prapor moderního jazzu zatraceně vysoko. Po legendárním koncerě na prvním ročníku se na festival vrací W.W.W., svou existenciální diskotéku přivezou stálí hosté Vývrtky Mutanti Hledaj Východisko, mezi potvrzené účinkující dále patří balkan-jazzoví Free Balkan Quintet (s Kosmickým Žirafáčem Jardou Nogou za bicí soupravou), prog-alternativci PRVNÍ HOŘE, elektro-rockový nářez ze Slovinska Kontradikshn, čeští stoner rockeři Uninvited, jazz-prog z německa Excessive Visage anebo jazz-metal fúze North Innergy.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut.cz: http://bit.ly/2jcP4z8
do 28.2. ... 290,-
do 31.5. ... 360,-
do 28.6. ... 420,-
na místě ... 490,-
Pětilůžková chatka v areálu festivalu ... 1500,-

Pro seniory nad 60 let a držitele průkazu ZTP/P + jednoho člena doprovodu poskytujeme slevu 50% ze vstupného na místě, konečná cena je tedy 245,- Kč.
Pro občany s trvalým bydlištěm v obci spadající do SO ORP Louny poskytujeme slevu 20% ze vstupného na místě, konečná cena je tedy 392,- Kč.

První ročník Vývrtky proběhl v termínu 24.-25.6.2016. Mezi vystupující interprety patřili například Mr. Cocoman, Kosmický Žirafáč, Pod Černý vrch nebo Kabaret Dr. Caligariho. Jediným narušením poklidné atmosféry byla průtrž mračen po koncertě hlavní hvězdy festivalu W.W.W. Neurobeat, která dodala celé akci kouzelnou atmosféru a o rok odsunula vystoupení Mutantů a AT EYE LEVEL. Mezi nezapomenutelné situace patří chvíle, kdy je bouřka, voda všude, organizátoři kmitají a snaží zabránit největším škodám a uprostřed vší apokalypsy stojí v protékajícím backstagovém stanu nad svou stotisícovou soupravou Pavel Fajt, v ruce cigáro a lahev Jacka, pobaveně se usmívá a uklidňuje všechny okolo. Slunce na vyčištěné obloze druhý den slibuje lepší počasí do dalšího ročníku.

Ročník 2017 se odehrál v datech 16.-17.6. Headlinery pro tento rok byli Vložte kočku, První Hoře, Skupina Hm... a také první zahraniční interpret SHTUBY. Počasí se skutečně umoudřilo a návštěvníci si tak mohli dosyta užít výrazně vylepšené pódium a světla, folkovou a DJskou stage v pivním stanu a v neposlední řadě koupaliště v areálu a procházky do okolí. Mezi nezapomenutelné backstage scény patří situace, kdy členové kapel Vložte kočku a SCHRÖDINGEROVA KOČKA zaníceně a zcela vážně debatují o kočkách, hodnotí krmiva a záchody a vyrušuje je až blížící se vystoupení.

Pro ročník 2018 organizátoři chystají větší zastoupení zahraničních kapel, vylepšenou "pub stage" a také větší zastoupení doprovodného programu.

www.vyvrtkamusic.cz

ENGLISH INFO:

The third issue of prog-alternative music festival Vývrtka takes place in June 29th - 30th in Peruc near Prague. Featuring the top acts of non-mainstream progressive scene from Bohemia and abroad combined with the beatiful location, Vývrtka is a unique event that delivers both hi-quality music and friendly atmosphere. Accompanying program is designed by Zvedni-Zadek.cz and chillout area Cafe Letka; there is also a festival kindergarten, swimming pool, DJs afterparty, sports and more!

The headliner of Vývrtka 2018 is the Israeli jazz power trio TATRAN, a world-renowned band that carries the banner of modern jazz damn high. Friday's evening will be headlined by W.W.W. Neurobeat, Czech electronica institution that delivered a breathtaking show in a heavy rain at Vývrtka 2016. Among others, there is an existencial discothéque of Mutanti Hledaj Východisko, theatrical alternative-prog act PRVNÍ HOŘE, Slovenian electro-rockers Kontradikshn, jazz-prog from Germany Excessive Visage, balkan fusion band Free Balkan Quintet, stoner rock of Uninvited or jazz-metal fusion North Innergy.

Two-day tickets can be purchased via GoOut.cz.

U Koupaliště 104, 439 07 Peruc, Česká Republika

Price

-

Language

-

Phone

-

Email

-

Nearest metro

-

Nearest tram

-

Event links

FB event details

Jobs in Prague for English & Multilingual Speakers

Click for 100's of jobs in Prague for English and multilingual speakers in Prague.

Show all jobs