What's on


-

Festival Queer Eye 2018Details


Letošní ročník festivalu Queer Eye proběhne v sobotu 26. května v prostoru Studia ALTA U Výstaviště 21 na Praze 7.

PROGRAM QUEER EYE 2018

I. Workshopy v prostoru divadla

14.30 - 15.30 Akro-jóga s Magdou Nguyen
Akro-jóga, jóga ve dvou, třech… rovnováze se meze nekladou! Magda zkusí během svého workshopu vybalancovat různé strany (nejen) svého já, naladit se na druhé a udržet se - společně - na zemi i ve vzduchu.

16.00 – 17.00 Workshop: Jak nepřivézt ženu k oltáři
Diskuse a sdílení zážitků o úspěších a neúspěších při seznamování. Návody “na nic”. Jste sociálně mimo? Přijďte taky. Karolína Štajnerová rozvine diskuzi, kde se vám může přihodit cokoli.

19.00 – 20.00 Divadlo Frida K. od Glorie Montero
Na diváka čeká neobyčejný a dramaturgicky originálně zpracovaný příběh mexické malířky Fridy Kahlo. Tento divadelní projekt byl v roce 2016 nominován hereckou asociací do předvýběru divadelní ceny Thálie. Herečka Nikol Nina Prokešová vystudovala Pražskou konzervatoř obor hudebně-dramatický. Ve hře Frida K. hraje hlavní a zároveň jedinou roli.

II. Přednášky ve vyvýšeném prostoru

15.00 - 16.00 Magdalena Skřivánková

16.00 - 17.00 Glynis a Laura - workshop na téma "osobního zákona" - hodnoty, hranice, asertivita.
Workshop si můžete užít v českém i anglickém jazyce.
The law, this lively, experiential workshop provides a chance to reflect on our relationships with authority and how we establish and respect our boundaries which serve as our personal laws. We will combine discussion with movement and creative arts activities - no talent, experience or skill is necessary - you are welcome as you are! The workshop will be led by Glynis (Montessori educator, circus and acroyoga teacher, drama therapist in training) and Laura (skills development educator at Charles University, art therapist in training), who serve as queer/trans youth support workers with Trans*parent.

17.00 - 19.00 Panelová diskuze o partnerství vs. sňatek, osvojení dítěte
Naším queer okem se podíváme na legislativní rozdíly mezi registrovaným partnerstvím a manželstvím, problematiku možností osvojení a náhradní mateřství, i co na to všechno říká zákon Boží.

Hosty diskuze budou Jana a Eliška Mojdlovy, zástupci organizace “Jsme fér,” dále promítneme a prodiskutujeme krátká časosběrná dokumentární videa o partnerech s dítětem, registrovaném partnerství, v manželství atd. (Osmany Laffita & Guy, Karolína & Blanche, Bára & Nikola).

III. Koncertní podium

20.00 – 21.00 Cherry Leaves
Zpěvačka Bára Kanyzová se svou kapelou vás zavede přímo do srdce RnB a funku. Její divoká performace nenechá ani jedno queer oko suché.

21.00 - 22.00 koncert švédské kapely

22.00 - 23.30 DJ MGDLN
MGDLN je jedna z nejpovolanějších českých DJek nové generace. Tvrdost selekce by jí mohl závidět leckdo, posluchače láká na pestré sety napěchované elektrem i jeho komplexnějšími variantami.


23.30 - 00.30 DJ Gaya
Je pražská psytrance matadorka, potkat jste ji mohli na hřbetu jednorožce na akcích Unicorn Spirit. Gaya miluje tanec. Mixuje beaty se zvuky živých nástrojů v jedinečnou, hodně příjemnou směs. Než se nadějete, vplujete s ní do vod rozšířeného vědomí.

Studio ALTA
U Výstaviště 21
Prague
17000

Price

-

Language

-

Phone

-

Email

-

Nearest metro

-

Nearest tram

-

Event links

FB event details

Jobs in Prague for English & Multilingual Speakers

Click for 100's of jobs in Prague for English and multilingual speakers in Prague.

Show all jobs