What's on


-

Křest knihy M. Sosoi: DIVÁ BÁRO / hosté: Kill The Dandies!Details


Křest knihy M. Sosoi: DIVÁ BÁRO

Hudební doprovod: Ludvík Jacek - housle, Pavel Kopecký - akustická kytara, František Tomášek - akordeon.

Hosté: KILL THE DANDIES!

Nový autorův fragment Divá Báro, poprvé otevírá pandořinu skříňku Sosoiovy tvorby. Na rozdíl od předchozích publikací a prací do literárních periodik, kdy Sosoi eruptivně a extaticky uplatňoval rituální, karatelské a starozákonní motivy s příznačným expresivním jazykem a dával je tak do srovnání k soudobé societě a k soudobému antropomorfnímu stavu přežívání, je nový počin naopak výsostně subtilní a křehký. Jedná se o ,,lovesong´´ potýkající se v průsečíku existencionalismu a agnosticismu a využívá hojného uplatňování, pro Sosoie takřka neodmyslitelného
argotu. Sbírka Divá Báro je zároveň pomyslným pomníkem, věnovaným zesnulému básníku Filipu Topolovi, když v postupném průběhu textů publikace, autor na jeho básně soustavně, více či méně podprahově odkazuje.

KILL THE DANDIES! je česká rocková hudební skupina. Vznikla v Praze a původně jí tvořilo duo La Petite Sonja (zpěv, klávesy) a Hank J. Manchini (zpěv, kytara, synth.), dále ve skupině působí Vratislav Placheta (bicí) a Petr Janák (kytara, baskytara). Ve své tvorbě se kapela inspiruje garážovým a psychedelickými rockem a umělci jako jsou třeba Lee Hazlewood, The Make-Up, The Velvet Underground či The Cramps.

http://creativelife.cz/miroslav-sosoi-srdcem-lamu-vodku/
https://www.youtube.com/watch?v=U664LXXurPI
https://www.youtube.com/watch?v=EvspNlLpCGM

Kolbenova 923/34a, 190 00 Praha 9
Kolbenova 923/34a
Prague
19000

Price

-

Language

-

Phone

-

Email

-

Nearest metro

-

Nearest tram

-

Event links

FB event details

Jobs in Prague for English & Multilingual Speakers

Click for 100's of jobs in Prague for English and multilingual speakers in Prague.

Show all jobs