Výroba závěsného leporela

Event has expired view similar events

Reformát U Studánky 29, Praha

External links EventVenue

Other events

272–388 CZK

Czech description only

Kurz je zaměřen na výlep fotografie do netradičního rámečku a vytvoření nezapomenutelné vzpomínky, která potěší. Během kurzu budou účastníci seznámeni s jednoduchou vazbou leporela, kterou si vyrobí z knihařské lepenky, plátka a kartonu. Na obálku budou použity odpadové materiály (mapy, motivy z knih a časopisů, balící papíry ad.), nebo vlastní motiv, který si přinese účastník kurzu (fotografie, kresbu apod.)

Kurzem provede lektorka MgA. Veronika Hanzlíková, designérka zabývající se především knižní tvorbou a prací s papírem. Veronika vystudovala obor Obalová technika ve Štětí a Grafický design na FUD v Ústí nad Labem. Již během studií ji oslovila práce s papírem coby netradiční hmotou. Kromě ručně vyráběných papírů tento materiál využívá při tvorbě minimalistických 3D objektů, které komponuje do různých druhů knih. Kromě teoretických kurzů se Veronika zaměřuje hlavně na praktické lekce, jako je například výroba ručních papírů z netradičních médií, kurzy knižní vazby v jednodenních i semestrálních blocích a také dětské dílny zaměřené na práci s papírem – 3D objekty, loutky, pop-up přání, ruční papír a další.

Na kurzech v Reformátu je k výrobě produktů využíván výhradně odpadový materiál (odřezy, staré papíry, nepotřebné archy apod.), organizátoři se tak snaží nejen eliminovat hromadění odpadu, ale především předat zkušenost, že i na první pohled nevyužitelné materiály lze dál zpracovávat.

Důležité informace:
Lektorka: MgA. Veronika Hanzlíková
Délka kurzu: 2 hod.
Kurz je určen od 6 let výše.
Max. počet účastníků 12, min. 5.
Bližší info na: dilna@reformat.cz nebo v kamenném obchodě.
Kurz je určen pro úplné začátečníky i pro pokročilé.
Cena kurzu včetně veškerého materiálu, komponentů a malého občerstvení.
Zlevněné vstupné platí pro studenty a seniory – sleva 30 %.