Vlny 2019 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Kino Cineport Vítkovická 3369, Ostrava

External links EventVenue

FestivalsOther events

Czech description only

Filmový festival kina Cineport Vlny nabídne desítky promítání, tematické koncerty, diskuze s umělci (zejména skladateli) a další doprovodný program. Na své si přijdou zapřísáhlí cinefilové, netflixovští povaleči, béčkaři, milovníci experimentů a neprobádaných hlubin i každý, kdo si rád zajde do kina na dobrý film.

Mág světového filmu, české naděje i éra, kterou máme všichni ještě v živé paměti… Naked Lynch, České vlnky, Touch of the 90’s – to jsou tři hlavní dramaturgické linie festivalu Vlny 2019. Co den, to jiné téma. Co den, to celá řada jedinečných projekcí i tematických koncertů. Těště se na atraktivní průřez Lynchovou filmografií, zasvěcené přednášky o jeho snovém stylu vyprávění i fenoménu Twin Peaks, několik českých premiér, devadesátkové zázraky i průšvihy i na to nejlepší ze současného filmu. Na třech čistě filmových scénách a jedné koncertní vás čeká přes čtyřicet programových bodů.

Součástí festivalového areálu bude i příjemná krytá chill zóna, stánek s velkým výběrem jídla (včetně vege variant), vybavený bar a krásná pláž, ze které je nejlepší výhled na letní kino. Během nočních koncertů se pak celý areál převlékne do videomappingových vizualizací, podobně jako na sesterském festivalu Inverze, který se uskutečnil v květnu. V okolí festivalového areálu se nachází Dolní oblast Vítkovice – industriální kolos ideální na procházku mezi projekcemi.