Veggie Vánoce Praha 2018 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Galerie Mánes Masarykovo nábřeží 250/1, Praha

External links EventVenue

Food & drink

Czech description only

Description

5. Veggie Vánoce, které se konají 8. prosince pražské Galerii Mánes, jsou incitaivou hnutí Vegan Fighters, boujícího za lepší svět pro zvířata.

I tento rok proto budete moci vybírat z největší nabídky etických a ke zvířatům a planetě ohleduplných dárků pro své blízké na jednom míst – a samozřejmě k tomu ochutnávat to nejlepší z moderní a rychle se rozvíjející vegan gastronomie. České i zahraniční obchody vám ve dvou patrech Galerie Mánes po celý den nabídnou vegan potraviny, kosmetiku, oblečení a další dárky ohleduplné ke zvířatům.

Většina českých a některé zahraniční projekty na ochranu zvířat vám dál nabídnou nejen inspiraci, jak se vy sami jednoduše můžete zapojit a chránit zvířata, ale také možnost obdarovat své blízké dárkem, jehož výtěžek podpoří dobrou věc.

Nově budete moci vybírat i z trendů jako je Slow Fashion nebo Upcykling, které se zabývají udržitelností a zmírnění dopadů na životní prostředí. Protože Vánoce jsou obdobím, kdy vzniká spoustu zbytečného odpadu z chtěných i nechtěných dárků, mají tyto Veggie Vánoce jako hlavní téma Zero Waste.

Na toto konto vás na letošním ročníku čeká noovinka: velká kreativní vegan vánoční dílna, do které se Galerie Mánes během celého dne promění. Na několika místech si tak budete moci vyrábět dárky pro sebe a své blízké, které budou ohleduplné vůči zvířatům, ale i životnímu prostředí.

Navštívit tak budete moci živé foodshows a dílny, kde se naučíte vařit a péct tradiční vánoční speciality ve vegan i raw vegan verzi, tipy na to, jak letos zařídit ten nejekologičtější stromeček, nebo tipy na krásné (ne)balení dárků. A také spoustu hostů, kteří se s vámi podělí o to, proč se rozhodli žít vegansky a jak to dělají na Vánoce.