Večerní škola & umění Provided by Goout

Event has expired view similar events

The Art Zone 8smička Kamarytova 97, Humpolec

External links EventVenue

Other events

18 CZK

Czech description only

Díky „koronavirovým prázdninám“ byla mírně posunuta témata jednotlivých přednášek a program byl upraven (viz níže).

S novým školním rokem 8smička již po druhé otevírá večerní školu, přednášky o umění s dialogem, které jsou určené pro všechny uměno-nadšence začátečníky i pokročilé. Dozví se vše, co kdy chtěli vědět o moderním a současném umění, aby pak mohli v galeriích uznale pokyvovat hlavou. Od druhé poloviny 19. století až do dnešní doby napříč všemi uměleckými směry – v září se začne prvním moderním směrem – impresionismem. Ten vnesl do dějin umění revoluci – poprvé v historii přestalo záležet na tom, co se maluje, důležitým se stalo, jak se to maluje. Teoretickou přednášku doplní svým komentářem umělec Jan Peknik Kozák, který nabídne originální pohled na dané období se všemi souvislostmi a odkazy na současné umění. Pro všechny školáky budou připravené studijní materiály, kde kromě toho kdo, kdy, kde, co a jak, najdou i různé tipy na filmy / knížky / výstavy.

V diářích si mohou zájemci zakroužkovat všechny třetí čtvrtky v měsíci až do června, vynechán bude pouze prosinec. Přednášky trvají 90 minut.

Program:
- 19. 9. impresionismus + pointilismus
- 17. 10. Ppostimpresionismus + fauvismus
- 21. 11. expresionismus
- 16. 1. kubismus
- 20. 2. umělecká avantgarda / dadaismus + futurismus + – konstruktivismus + surrealismus
- 21. 5. konceptuální umění
- 4. 6. abstraktní expresionismus
- 18. 6. pop art

Garanti: Natálie Brzoňová, Jana Strejčková, Jan Peknik Kozák

Natálie Brzoňová, absolventka Estetiky a kulturních studií a Učitelství estetické výchovy pro střední školy na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a pedagožka estetické výchovy výtvarné na Gymnáziu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci a Jana Strejčková, absolventka oboru Výtvarná výchova a informatika pro střední školy Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové a grafička a ilustrátorka. Jan Peknik Kozák je umělec, absolvent Fine Art na londýnské St. Martin’s a pedagog na SUPŠ Helenín.