Tanec v galerii: Work in Progress z Rezidence 2019 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Trade Fair Palace Dukelských hrdinů 47, Praha 7

External links EventVenue

Theater

Free

Czech description only

Cyklus Tanec v galerii charakterizuje interdisciplinární spolupráce mezi tancem a výtvarným uměním, kdy má návštěvník příležitost nahlédnout na výtvarná díla nově a prostřednictvím nezvyklých výrazových prostředků. Tanec v galerii v rámci Rezidence pro choreografy s koučinkem pak přináší možnost zhlédnout Work in Progress účastníků etablované mezinárodní rezidence, kteří deset dní pracovali v Praze se zahraničními kouči na svých vlastních projektech. Cyklus sleduje mimojiné přesvědčení, že tanec je umění přístupné každému, ať už se s ním setká v divadle nebo v nečekaných souvislostech ve veřejném prostoru. Na druhou stranu se tanec v tomto pojetí stává nástrojem nového způsobu vnímání expozic.

Rezidence pro choreografy s koučinkem je projektem SESTA. Každoročně přijíždí do Prahy zahraniční umělci – kouči a pracují s vybranými mladými choreografy z celého světa na rozvoji jejich tvorby. Rezidence je mezinárodně etablovaná a mimo jiné pomáhá českým choreografům prosadit se i mimo republiku. Rezidence má bohatý doprovodný program pro profesionální veřejnost i pro publikum. Na Work in Progress návštěvníci uvidí výběr ze zúčastněných projektů, slavnostní zakončení rezidence a ukázka Work in Progress všech umělců pak proběhne hned další den ve Studio Alta.

Účastníci „Rezidence 2019“: Elena Iachininoto (NL), Johana Pocková, Pocketart (CZ), Laura Brechmann společně s Marlene Ruther, Giulio Hesse (DE), Tomáš Janypka (SK/CZ), Sara Bocchini (IT)