Slavné vily v Bubenči Provided by Goout

Event has expired view similar events

Stanice metra Hradčanská Praha 6

External links Event

Other events

150–200 CZK

Czech description only

Vycházka představí osobité vily slavných architektů, umělců a předních kulturních osob své doby, z nichž každá zrcadlí osobnost svého autora.

Ve vile, kde bydlel armádní generál Pellé návštěvníky překvapí galerie a kavárna s krásně upravenou zahradou. Dále uvidí první i druhou vilu sochaře Stanislava Suchardy – autora pomníku Františka Palackého, na stejnojmenném náměstí. Zájemci si řeknou, proč Suchardovi nestačila jedna vila i když jsou jen kousek od sebe. Dušan Jurkovič, který proslul svými Pustevnami a také stavbou lázní Luhačovice, má jednu stavbu i v Bubenči. Jeho lidově laděnou vilu, která byla určena doktorovi Náhlévskému, lze mezi ostatními poznat na první pohled. Zájemci se také zaměří na kontext novodobé výstavby zejména v okolí vily Bianca. Cestou narazí i na několik velvyslanectví a ukážou si vilu, kde bydlel Alfons Mucha. Procházka bude zakončena u nenápadné vily, pro kterou interiéry navrhoval slavný Adolf Loos.

Důležité informace:
- sraz: před výstupem z metra Hradčanská směrem do ulice Dejvická (pohledově naproti se nachází bývalé sklenářství)
- průvodkyně: Kateřina Racková
- délka vycházky: 2 hodiny
- Terén vycházky je vhodný pro kočárky i vozíčkáře.
- Vstupenky na vycházky je třeba mít zakoupené předem. Na místě se vstupenky z hygienických důvodů a následně zaváděné EET neprodávají.


Other showtimes

17th October, 17:30