Ruční tkaní Provided by Goout

Event has expired view similar events

Museum of Decorative Arts (historical building) 17. listopadu 2, Praha 1

External links EventVenue

Other events

1850 CZK

Czech description only

Jednodenní textilní dílna k výstavě _Umění restaurovat. Tapiserie a liturgické textilie ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze nabízí účastníkům možnost se seznámit s historickými technikami ručního tkaní a barevného vzorování tkaniny. Teoretický úvod představí ruční techniky tkaní v historickém kontextu. V praktické části si účastníci osvojí základy snování k ručnímu tkaní a základy vazebných technik. Následně si na kartonu utkají taštičku. Domů si odnesou vzorník technik tkaní na malém textilním výrobku a tkací podložku.

Praktické informace:
- kurz se bude konat od 9 do 18 hodin (8 hodin),
- cena zahrnuje i materiál a pomůcky,
- rezervace na emailu havlova@upm.cz do středy 19. 8.,
- zájemcům je doporučeno se zúčastnit úterní přednášky _Historické techniky tkaní s Ing. Alenou Samohýlovou, která se koná v úterý 18. 08. 2020 v 18 hodin.

Lektorka:
Alena Samohýlová pracuje jako restaurátorka textilu v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Vystudovala organickou chemii na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze a jejím celoživotním zájmem je přírodní textilní materiál, technologie a řemeslné rukodělné techniky jeho zpracování, textilní úpravy, především barvení, a degradace textilních vláken. Je zkušenou lektorkou textilních kurzů.