Respect Festival 2020 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Rohanský ostrov Rohanský ostrov, Praha 8

External links Event

ConcertsFestivals

380–850 CZK

Czech description only

„Respect Festival“ se letos uskuteční první víkend v září: 5. – 6. 9. 2020. Festival 2020 nabídne plnohodnotný program, zahrnující hudbu Evropy, Afriky i Asie s akcentem na ženské talenty.

Na festivalu vystoupí Sona Jobarteh, první ženská virtuózka na africký tradiční nástroj kora. Afghánská zpěvačka v londýnském exilu Elaha Soroor se skupinou Kefaya přivezou svou vizi reggae v perštině, indického jazzu, ale i post-punku nebo popu ze severní Afriky. Italsko-francouzská skupina Lalala Napoli představí romskou hudbu ve zcela novém pojetí s dramaticky vystavěnými aranžmá překypujícími jemnými ornamenty. Ivo Papasov & His Wedding Band, kterému se přezdívá Miles Davis balkánského klarinetu, se svým Wedding Bandem nabídne temperamentní, na brilantních sólových improvizacích založenou hudbu. Krar Collective publiku předvedou jakým způsobem dokážou etiopské kořeny prorůstat americkým jazzem a soulem až do londýnského undergroundu. Polské akordeonové Motion Trio doveze svůj „akordeonový crossover“ s prvky jazzu, world music, rocku, ale i klasické hudby. Zároveň se organizátorům podařilo na poslední chvíli zajistit vystoupení Petra Nikla a přátel (sestava bude zveřejněna později). Nově také vystoupí jedna z nejautentičtějších a nejspontánnějších romských kapel vůbec, maďarští Parno Graszt, kteří jsou označovaní za zosobnění kořenů romské hudby.

Iformace organizátora: „Bohužel ve čtvrtek 27. srpna odpoledne zařadila Velká Británie ČR na seznam nebezpečných zemí. S velikou lítostí musíme návštěvníkům oznámit, že kvůli tomuto novému nařízení festival přišel o tyto vystupující: Susheela Raman, Les Triaboliques, Justin Adams & Mauro Durante, Fofoulah.“