Prohlídka bytů Krausových a Voglových Provided by Goout

Today, Permanent

Loosovy interiéry Bendova Bendova 10, Plzeň 3 – Jižní Předměstí

External links EventVenue

Exhibitions

130–200 CZK

Czech description only

Prohlídka začíná návštěvou apartmánu Dr. Vogla v Klatovské 12. Výpravu nejprve zavede do domu rodiny Škodových v Klatovské 10. Tyto dva domy byly propojeny již za války za účelem vzniku úřadu, který zde v obměněné podobě funguje dodnes. Jediné jako zázrakem dochované místnosti – obývací salón s replikami původního nábytku a travertinová jídelna, jsou v drsném kontrastu se spletí malých kanceláří, ve které se původní měšťanské byty přeměnily. V průběhu prohlídky se návštěvníci seznámí s příběhy vybraných plzeňských rodin, pro něž Adolf Loos v okolí Klatovské třídy navrhl řadu přepychových interiérů. Po prohlídce bytu v Klatovské 12 následuje krátký asi 8 minutový přechod do dalšího interiéru. V bytě manželů Krausových v Bendově 10 se návštěvníci mohou podívat do podle odborníků nejkrásnějšího Loosova salónu s obkladem ze švýcarského mramoru Cipollino a stropem z mahagonových desek. Následuje prohlídka zbylých částí bytu – bývalé koupelny, pracovny pana Krause s ohromující tapetou, komfortně vybavené ložnice s vestavěným nábytkem a v neposlední řadě také pokoje služebné s původní podlahou z dřevěných červeně lakovaných prken.

Časy prohlídek:
- duben – říjen: pátek, sobota, neděle v předem stanovených časech
- listopad – březen: čtvrtek, sobota v předem stanovených časech
- prohlídky se nekonají 24. 12., 25. 12 a 1. 1.

Doba prohlídky: 75–90 minut (přechod na prohlídku Brummelova domu cca 15 min.)

Vzhledem k zájmu o prohlídky se doporučuje zakoupit si vstupenky s časovým předstihem. Maximální počet osob na prohlídku je 20.

Upozornění: Trasa není bezbariérová. Vzhledem k prostorovému uspořádání interiérů a množství schodů může být prohlídka pro některé návštěvníky fyzicky náročná.