Prague Design Week 2019

Event has expired view similar events

Historická budova banky nám. Republiky 1081/7, Praha 1 – Staré Město

External links Event

Other eventsFestivals

100–150 CZK, Tickets available at venue

Czech description only

Šestý ročník designérské přehlídky Prague Design Week se uskuteční od 15. do 21. dubna 2019 v centru Prahy ve dvou patrech historického domu na náměstí Republiky 7.

Mezi více než 60 vystavovateli se tento rok předvede například Petr Kopecký a jeho výrobky z přirozeně uschlého dřeva pod značkou EnjoyTimber.com či mladá designérka Anna Jožová, která připravila sérii váz zdobených střepy z vyřazeného skla v kolekci nazvané Eternity. Kategorii šperků letos naplní Kostarikou inspirovaná Katia Kolinger či Milan Nováček a jeho perlové výtvory. Novou tváří je Gabriela Pustková, která se zaměřuje na výrobu originálních, ručně tkaných gobelínů z ovčí vlny nebo Michaela Janková a Antonín Sláčik, představitelé uměleckého betonářství s názvem Aspoň Tohle, v němž za použití klasických sochařských metod pracují s betonem. Kompletní seznam vystavovatelů zde. Kompletní program akce včetně doprovodných přednášek, workshopů a dalšího zde.

„Letošní ročník je plný překvapení. Vystavovatelé představují opravdu pestrou směsici umění a designu. Od módy a šperků, přes produktový design po fantazijní ilustrace. Kromě toho se nám podařilo získat nádherné prostory přímo na náměstí Republiky – dvě patra budovy budou sloužit jako prostory pro výstavu, zbývající šesté a sedmé bude takové malé překvapení, je z nich totiž nádherný výhled na Prahu,“ přibližuje koncept výstavy Ondřej Krynek, zakladatel a organizátor Prague Design Week.