Trabant Museum Provided by Goout

Permanent

Trabant Museum Plzeňská 215 b, Praha 5

External links EventVenue

For childrenExhibitions

49–199 CZK Buy your tickets

Czech description only

Description

V prostorách Trabant muzea se nachází výstava zaměřená na kompletní historii výroby vozů značky Trabant, od prvního předchůdce Trabanta AWZ P70, přes Trabant P 60 (600), Trabant 601 nejběžnější a nejznámější provedení, až po nejnovějšího čtyřtaktního Trabanta 1,1 s motorem původem z VW POLO (1989–1991), se kterým byla výroba těchto vozů v roce 1991 ukončena. Všechny tyto vystavené vozy jsou prezentovány v původním dochovaném stavu.

Dále nabízí stálá expozice také kompletně vybavenou dobovou garáž s opravovaným závodním trabantem, tak jak ji tu opravář uprostřed práce zanechal. V části uříznutého vozu si tak návštěvníci mohou zkusit, jak se tehdy sedělo, řídilo a řadilo v trabantu. Vojenský Trabant Kübel tu společně s vojáky hlídá Brandenburskou bránu v Berlíně, před vpádem nepřátelských imperialistických vojsk.

V závěru expozice jsou vystaveny předměty denní potřeby původem z bývalé NDR, od hraček přes elektroniku, toaletní potřeby až třeba po lahve od různých dobových nápojů. Pro děti jsou také připravené atrakce: závodní dráha, kde si mohou samy s modely zasoutěžit a funkční model vláčků, kde mašinka s vagónky převáží vyrobené vozy značky Trabant.

Tickets