Offenzíva 2019 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Ostrava – various venues Ostrava

External links EventEvent

FestivalsTheater

Czech description only

Čtyřdenní festival netradičních divadelních forem off stage. Pouliční divadlo, site-specific i alternativní performance.

Divadelní útok na veřejný prostor. Poslední srpnový týden ovládne centrum Ostravy divadlo mimo prkna, která znamenají svět. Zapomeňte na vysoké podpatky a škrtící kravaty, tentokrát jdou herci za vámi na místa každodenního života. Během čtyřdenního soutěžního festivalu se představí deset divadelních kolektivů z celé České republiky s netradičně zpracovanými klasickými tituly, ale i s avantgardními experimenty. Několik představení vznikne také formou site-specific, tedy unikátně přímo v Ostravě během krátké umělecké rezidence. Festival zastihne návštěvníky na pestré škále míst, jakými jsou například budova starého hotelu, obřadní síň, sklepy a garáže nebo třeba ulice či náměstíčka.

Všechna představení proběhnou za přítomnosti odborné poroty, která vybere dva nejkvalitnější kusy, které obdrží odměny v řádech desetitisíců korun. Důležitou roli sehraje také publikum – právě to rozhodne, který ze souborů si zahraje na prestižním divadelním festivalu Open Air v Hradci Králové.