Nezmaři Provided by Goout

13th May, 19:30

KD Mlejn Kovářova 4, Praha 5

External links EventVenue

Concerts

300 CZK Buy your tickets

Czech description only

Description

Folková skupina Nezmaři byla založena počátkem roku 1978 Pavlem Zajícem, Zdeňkem Hejkrlíkem, Zdeňkem Svobodou a Lubošem Hrdličkou, původně jako scénická kapela Divadla dramatických textů se zkratkou DDT, působícím pod ochrannými křídly Jihočeského divadla. Nezmaři se však brzy osamostatnili a začali se zúčastňovat různých přehlídek. V devadesátých se skupina zprofesionalizovala a postupem let se stala jednou z funkčně nejstarších kapel české folkové scény. Od roku 2002 působí v nezměněném složení Pavel Zajíc, Pavel Drengubák, Tonda Hlaváč a Šárka Benetková, Jejich tvorba se posunula od převzatých skladeb světových folkových celebrit, opatřených vlastními texty, až k téměř výhradně vlastní produkci písniček, doplněných tu a tam příspěvky spřátelených hudebníků a textařů.

Skupina Nezmaři je charakteristická vícehlasým vokálem s doprovodem akustických nástrojů. Její repertoár tvoří převážně vlastní písně ale i světová folková klasika. Každoročně odehrají přes sto koncertních vystoupení po celé ČR a Slovensku. Mají stálé publikum ve všech větších městech republiky. Za léta aktivního koncertování posbírali všechna ocenění, která se v tomto žánru udělují – kromě plzeňských Port jsou také držiteli dvou Zlatých klíčů (tato cena se uděluje pro nejlepší skupinu roku v kategorii Folk&Country). Na svém kontě mají 13 samostatných CD a DVD Nezmaři 30 let.

V současné sestavě jezdí s koncertním programem, ve kterém zazní i písničky z jejich posledního CD Kdo si zpívá má do ráje blíž. Posluchači si tak s nimi mohou během jednoho koncertu zazpívat písničky ze všech období kapely od historie až po současnost.

Tickets