Mirek Kaufman Provided by Goout

Event has expired view similar events

Topic Salon Národní 9, Praha 1

External links EventVenue

Exhibitions

30–60 CZK, Tickets available at venue

Czech description only

Výstava připravovaná pro Topičův Salon představí Kaufmanovy obrazy, práce na papíře a deníkové záznamy z posledního období.

Svou současnou tvorbu sám autor charakterizuje jako „konfrontaci všedních okamžiků s jevy a událostmi, které nás přesahují“. Reklamní průmysl ve spojení s módními ikonami, medializovaná skutečnost či lifestylové magazíny, stejně jako náhodná setkání a nečekané objevy, to vše se může stát iniciací a výzvou pro vstup do obrazu. Globální přírodní procesy i takzvané malé dějiny všedního dne se nabízejí jako výchozí bod neustále se přelévající tvarové a významové asambláže. Podobně jako malba s neohraničenou škálou prostředků, i okolní realita se v autorově optice může jevit jako plynoucí a tekutá.

Mirek Kaufman studoval v letech 1983–1989 na Akademii výtvarných umění v Praze a na École Nationale Supérieure des Beaux-Arts v Paříži, v devadesátých letech vystřídal několik studijních pobytů ve Francii a ve Švýcarsku. Věnuje se malbě a fotografii. Jeho hlavní doménou je práce na rozsáhlých malířských cyklech. K předešlým realizovaným projektům patří Tekuté písky (2010), Úhel pohledu_(2013), _Tíha lehkosti (2015) nebo Facetime / Čas tváře (2016). Podílel se i na projektech a malířských dílnách, rozvíjejících tvůrčí schopnosti napříč generacemi. Příkladem těchto aktivit je projekt Jamming, který představilo na jaře 2017 Centrum současného umění DOX.

Pozn. redakce: Fotografie jsou pouze ilustrační.