Michael McGoldrick & John McCusker & John Doyle + more Provided by Goout

15.11.2020 - 15.11.2023

Café V lese Krymská 12, Praha 10

External links Venue

Concerts

330–390 CZK

Czech description only

Description

Trojice stěžejních představitelů současné world music přijíždí do Čech s novým albem „The Reed That Bends in the Storm“. Michael McGoldrick, John McCusker a John Doyle patří k nejslavnějším představitelům tzv. keltské hudby a coby trio se v České republice představí zcela poprvé.

Rodák z Manchesteru s irskými kořeny, Michael McGoldrick, je zakládajícím členem kapel Flook a Lunasa. Především flétnista, ale také kytarista, dudák a zpěvák je bývalým členem Afro Celt Sound System a Capercaillie. Jeden z nejlepších pištců všech dob vystupoval po boku Boba Dylana, Jima Kerra, Youssou N´Doura, Johna Calea či Zakira Hussaina, v Praze ho měli fanoušci možnost vidět roku 2006 na festivalu United Islands či několikrát v doprovodné kapele Marka Knopflera. Což je i případ Johna McCuskera. Houslista a multiinstrumentalista spolupracoval s Patti Smith, Rosanne Cash, Jools Hollandem či Paulem Wellerem. John Doyle, kytarista a písničkář, je jednou z vůdčích postav znovuvzkříšení tradiční irské hudby. V dnešní době žije ve Spojených státech, dva roky strávil na turné s Joan Baez, proslavil se však i coby zakládající člen irské kapely Solas.

Všichni tři jsou součástí oceňovaného pořadu BBC Transatlantic Sessions, představující hudební jamy a sessiony hudebníků hrajících skotskou, irskou, anglickou a severoamerickou hudbu z obou stran Atlantiku.

Support: Jitka Malczyk & Vojtěch Jindra