Měsíční kurz základů práce se dřevem – přesunuto na neznámý termín Provided by Goout

Event has expired view similar events

DEPO2015 Presslova 14, Plzeň

External links EventVenue

Other events

3750 CZK

Czech description only

Měsíční kurz základů práce se dřevem.

Na kurzu se účastníci seznámí s tradiční truhlářskou prací se dřevem. Získají teoretický základ, naučí se, jak udělat truhlářský spoj několika způsoby a zhotoví si výrobek (rámovou konstrukci) dle vlastního návrhu.

Kurz je rozdělen do 5 týdnů, každá část trvá 4 hodiny. Dvě první lekce budou napůl teoretické (řezivo, dřeviny, vlastnosti, lepení, povrchové úpravy). Vedle toho si účastníci zkusí prakticky rozkreslit a ručně vyrobit základní rámové spoje, za pomoci ručních pil a dlát. Účastníci by měli průběžně pracovat na vlastních návrzích, které si začnou třetí týden vyrábět. Návrhy (a jejich výroba) budou průběžně konzultovány s lektorem a na konci pátého týdne by měl každý odcházet s vlastním kouskem nábytku.

Výrobky vytvořené během kurzu budou založené na jednoduché rámové konstrukci a budou vyrobené ze smrkových hranolů 40 × 60 mm, případně doplněné o desku v podobě spárovky. Vzniknout může např. stolička, stolek, malý regál.

Co s sebou: Pohodlný pracovní oděv a pevné boty, vše ostatní obdrží účastník kurzu na místě (ochranné pomůcky, lehké občerstvení).
V ceně kurzu: smrkové KVH 40×60, spárovka (v případě, že účastník kurzu bude chtít na výrobek použít jiný druh dřeviny, musí si donést vlastní materiál, nevzniká tím však nárok na slevu)
Věková kategorie: 18–99 let
Lektor: Ing. Stanislav Melka
Rozsah kurzu: 20 hodin (5 úterků v řadě 17.00-21.00).
Termíny: 10.3., 17.3., 24.3., 31.3., 7.4.