Letní výtvarné dílny v eko-ateliéru Provided by Goout

Event has expired view similar events

Troja Château U Trojského zámku 1, Praha 7

External links EventVenue

Other eventsFor children

5–20 CZK

Czech description only

Eko-ateliér v Oranžérii trojského zámku je sezónní kreativní prostor, jehož zprovozněním získaly edukační aktivity GHMP další rozměr a zaměření – environmentální a ekologický kontext ve vztahu k umění. Zároveň jde o relaxační zónu, kterou mohou návštěvníci využít k oddychu v turisticky rušné části Prahy.

V rámci výtvarných akcí se návštěvníci inspirují zahradou, zámkem i aktuálními krátkodobými výstavami. Zúročená je také inspirace architekturou i sochařskou a malířskou výzdobou zámku.
Pro děti jsou vytvořeny speciální edukační listy na základě tematických okruhů, které obsahově propojují zámek se zahradou a které vycházejí z široké škály podnětů (např. umění baroka, antické motivy, vztah umění a přírody, rostlinné ornamenty a prvky v umění, přírodní materiály v umění, čtyři živly, čtyři denní doby, atd.).
Doprovodným tématem při koncipování jednotlivých programů je kromě zapojování výtvarných technik založených na principu recyklace (výroba ručního papíru, práce s přírodními vlákny, barvení textilu, malba na hedvábí a další tvůrčí využití odpadního materiálu), i zkoumání vlastností přírodnin jako je hlína, seno, kamení, písek, semena, apod. z vizuálních, haptických a fonetických hledisek.