Letní příměstský tábor – Umělec moderní Provided by Goout

20th July, 12:00

Vzletná Milady Horákové 56, Praha 7 – Letná

External links EventVenue

Other eventsFor children

5290 CZK

Czech description only

Společně s ilustrátorkou Ilonou Polanski z dua Tomski&Polanski a animátorkou Alionou Baranovou se děti vydají po stopách umělců velkých jmen a významných výtvarných epoch. Pět dní – pět uměleckých směrů.

V pondělí si děti budou hrát jako dadaisti, v úterý půjdou do parku, kde budou malovat jako fauvisti, ve středu bude den na rychlou a progresivní animaci jako za dob futuristů. Ve čtvrtek budou snít a malovat jako surrealisté a v pátek si vystřihnou portréty jako kubisti. Na kurzu se účastníci nechají inspirovat Piccasem, Van Goghem, Tristanem Tzarou a dalšími inspirativními velikány. Během jednoho týdne proniknou do teorie i praxe výtvarného umění. Jedno odpoledne také navštíví Národní galerii kde si ukážou práce Jindřicha Štýrského, Toyen, Václava Špály nebo třeba Otta Gutfreunda a spisovatele a malíře Josefa Čapka. Během kurzu si zkusí vyrobit flipbook, napsat povídku z útržků slov, nakreslit si sdílenou kresbu, nebo vytvořit koláž.

Nakonec společně s lektorkami připraví výstavu z toho nejlepšího, co se jim během celého týdne povedlo. Určí si svůj nejoblíbenější umělecký styl a vystaví své dílo.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–12:00 ilustrátorská dílna
12:00–13:00 oběd
13:00–16:00 plenér v přírodě, muzeu, nebo galerii
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim
Kapacita: maximálně 12 dětí
Lektorky: Aliona Baranová, Ilona Polanski
Pro koho je tábor určen: Pro všechny děti od 6 do 10 let.