Letní příměstský tábor – Perseus a Medusa Provided by Goout

Event has expired view similar events

Vzletná Milady Horákové 56, Praha 7 – Letná

External links EventVenue

OtherFor children

5290 CZK

Czech description only

Description

Během červencového příměstského táborového týdne mohou děti proniknout do bájného povídání o Perseovi a Medůze – jednoho z nejstarších příběhů vůbec a s jeho pomocí si procvičit narativní ilustraci a komiks.

Mytologický příběh neohroženého Persea a hrůzné Medůzy je jedním z nejvíce zobrazovaných ve výtvarném umění už 2500 let. Snad proto, že byl Perseus krásný, silný a vždy slavil úspěch, na něj lze nalézt odkazy v tvorbě mnoha známých umělců. Jako jeho protiklad pak stojí Medůza, ohavné a okřídlené stvoření, která má místo vlasů zmije, dlouhé úzké zuby a její hrůzostrašný pohled promění na kámen vše, nač se jen podívá. Když se tihle dva v jedné chvíli potkají, usekne hrdina řecké mytologie Perseus Medůze mečem hIavu. Z jejího těla se pak vynoří obludný obr Chrýsaón a vyletí okřídlený kůň Pegas.

Je Medůza nestvůra? A co Perseus? Je to skutečný hrdina? Každý má právo na svůj výklad příběhu a inspiraci pro rozličné zobrazení Medůzy od Antiky po současnou popkulturu. Poté co děti celý příběh prostudují, budou jej ilustrovat. Vytvoří knížku, kterou za pomoci lektora vytisknou, svážou a na památku si ji odnesou domů. Svou vlastní interpretaci příběhu o Perseovi a Medůze.

Nakonec proběhne instalace výstavy, odborné hodnocení jako na vysoké škole, ke kterému zasedne odborná komise a nakonec děti pozvou své kamarády a celou rodinu na vernisáž výstavy.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–12:00 ilustrátorská dílna
12:00–13:00 oběd
13:00–16:00 plenér v přírodě, muzeu, nebo galerii
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim
Pro koho je tábor určen: Pro všechny děti od 8 do 14 let.
Lektor: Martin Lacko
Kapacita: maximálně 8 dětí