Letní příměstský tábor – Krátký animovaný film I. Provided by Goout

Event has expired view similar events

Vzletná Milady Horákové 56, Praha 7 – Letná

External links EventVenue

For childrenOther events

4990 CZK

Czech description only

Letní příměstský tábor pro tvořivé filmové nadšence do animovaných filmů. Týden animovaného filmu pro děti, které chtějí být ilustrátory, scénáristy, dramaturgy nebo dalšími filmovými profesemi.

Tvorba začne krátkou animací na zvolené téma, kterou děti natočí společně s lektorkami a během jejíž výroby se seznámí se základními technikami tvorby animovaného filmu. Na kurzu se děti dozví, co je to pixilace nebo plošková, kreslená a plastelínová animace. Proběhne povídání o základech týmové práce a jak spolu jednotlivé profese na projektu spolupracují. Poté se účastníci rozdělí do maximálně pětičlenných natáčecích štábů. Každý štáb bude mít režiséra, scénáristu, animátora, zvukaře, příp. další profese. Každá ze skupin bude mít určené téma, na které vymyslí scénář, vyrobí scénu a loutky a tak si děti postupně projdou celým procesem realizace až do finálního projektu. Během tvorby se uplatní teoretické znalosti o spolupráci napříč filmovými profesemi. Pomocí grafických počítačových programů se děti naučí editovat a finalizovat film. Součástí bude práce se storyboardem, který je obvykle nedílnou součástí animované tvorby. Scénář se bude psát tzv. dada příběhem. Principem je, že jeden z účastníků vymyslí první větu a druhý naváže svojí větou. Postupně tak vznikne zcela originální příběh.

V pátek si děti mohou dát objednanou pizzu, zapíchnout brčka do limonády, ochutnat připravené pohoštění a shlédnout super trháky, které si sami natočili. Všichni rodiče, sourozenci, prarodiče nebo kamarádi jsou vítáni.

Během celého kurzu se děti budou učit pracovat ve skupině, rozdělovat si úkoly, navzájem si pomáhat a táhnout za jeden provaz. Práci budou střídat zajímavé relaxační aktivity a vycházky do parku.

Denní program tábora:
8:30–9:00 setkání na Vzletné
9:00–12:00 ilustrátorská dílna
12:00–13:00 oběd
13:00–16:00 plenér v přírodě, muzeu, nebo galerii
16:00–17:00 návrat na Vzletnou

Strava: 2x svačina, teplý oběd, pitný režim
Lektorky: Patricia Cmikova, Anya Kovtun
Kapacita: maximálně 12 dětí
Pro koho je tábor určen: Pro všechny děti od 8 do 14 let.