Letní ateliér: Velké maličkosti Provided by Goout

Today, 12:00

Convent of St. Agnes of Bohemia Anežská 12, Praha 1

External links EventEventVenue

For children

3900 CZK

Czech description only

Letní ateliér pro děti od 10 let.

Středověký Anežský klášter, jeho zahrady i ateliér se stanou inspirativním tvůrčím prostorem, ve kterém děti prožijí týden plný tvorby, objevování, poznávání i pohybu. Budou pracovat s motivem důležitých maličkostí, hledat krásu v každodennosti, v detailech, realizovat nenápadné nápady a vnímat význam jednotlivých dílků skládačky. Každodenní činnosti a rituály přenesou do nového kontextu historického prostředí i veřejného prostoru. Využitím různých vyjadřovacích prostředků, tradičních výtvarných i řemeslných technik a dramatickou tvorbou budou účastníci ateliéru „neúnavně stírat hranici“ mezi uměním a životem běžného všedního dne.

MgA. Denisa Sedláková – Ve své volné tvorbě se věnuje autorskému šperku, znalosti řemesla a zájem o techniku ráda využívá v edukační činnosti. K výstavám navrhuje interaktivní expozice, píše dětské publikace, vede workshopy a programy pro veřejnost i školy především v Poštovním muzeu, kde pracuje jako lektorka a kurátorka výstav věnovaných dětem.

Mgr. Irena Záhorská – Zprostředkovává středověké sbírky v Anežském klášteře skupinám všech generací. Ve své lektorské činnosti ráda propojuje tradiční výtvarné techniky a umělecké řemeslo s novými technologiemi a materiály. V praxi čerpá ze své zkušenosti s výukou výtvarné výchovy na základní škole, baví ji výtvarně přemýšlet nad tématy, která rezonují společností.

Změna programu vyhrazena vzhledem k probíhající pandemii.
Kontakt: letniateliery@ngprague.cz