Letní ateliér: Nehybná přítomnost Provided by Goout

27th July, 12:00

Trade Fair Palace Dukelských hrdinů 47, Praha 7

External links EventEventVenue

Other eventsFor children

3900 CZK

Czech description only

Letní ateliér pro děti od 14 let.

Motivem ateliéru se stane oblíbený žánr – zátiší. Účastníci se ntenzivně ponoří do studia neživé předlohy a budou sledovat možnosti jejího zachycení v různých technikách i pohledech. Seznámí se s řadou současných i historických uměleckých přístupů k zátiší s odborným výkladem historičky umění. Zkoumáním tématu se nechají inspirovat k vlastní tvůrčí činnosti. Ateliér lze pojmout jako přípravný kurz k talentovým zkouškám.

Mgr. Klára Hušková Smyczková – Jako externí lektorka v galerii provází školní skupiny a specializuje se na workshopy tematizující architekturu. Vedla letní ateliéry pro studenty, soustředěné na figuru v prostoru. Je spoluautorkou koncepce tříměsíčního přípravného kurzu na umělecké školy v NGP. Baví ji individuální přístup ke studentům a rozvíjení výtvarného myšlení.
Vystudovala SUŠ Václava Hollara, následně pak obor Výtvarná výchova pro ZUŠ a Střední umělecké školy na PedF UK.

Mgr. Dagmar Chocholáčová – Aktivně se věnuje lektorské činnosti ve Veletržním paláci od nejmenších návštěvníků v rámci heren pro rodiče s dětmi, předškolním i školním skupinám a dospívajícím v rámci výtvarné pedagogiky na gymnáziu.

Změna programu vyhrazena vzhledem k probíhající pandemii.
Kontakt: letniateliery@ngprague.cz