Letní ateliér: Do prostoru Provided by Goout

20th July, 12:00

Trade Fair Palace Dukelských hrdinů 47, Praha 7

External links EventEventVenue

For children

3900 CZK

Czech description only

Letní ateliér pro děti ve věku 10–13 let.

Poznáte, co je a co není socha? Jste si tím jistí? Může sochař nebýt umělec? Může ruka myslet? Společně prozkoumáme sochy i ne-sochy. Zjistíme, co všechno obnáší být sochařem a proč sochy už nevypadají tak jako dříve. Vytvoříme nečekané objekty ze skutečných materiálů. V experimentální sochařské dílně si vyzkoušíte klasické i netradiční sochařské přístupy, zaměříme se na možnosti konstrukce a práci s různými materiály. Zkusíme objevovat nové způsoby práce, zkoumat možnosti materiálů a jejich nečekaných kombinací. Využijeme i zdánlivě nevýtvarné postupy. Zabrousíme do stálých sbírek Veletržního paláce i do aktuálních krátkodobých výstav. Venku nás bude inspirovat pražský street-art.

Mgr. Michaela Trpišovská – Provází galerií děti i dospělé. Baví ji si s nimi o umění povídat. S těmi nejmenšími si o umění hraje. Ví, jaký je to pocit namalovat obraz. Věří, že když člověk chce, naučí se cokoliv. Vystudovala výtvarnou výchovu a český jazyk a dále obor herní specialista-dramaterapeut na PedF UK.

Mgr. Šárka Matoušková – V galerii se věnuje ateliérům pro děti, workshopům a vzdělávacím programům pro školy. Ráda hledá stále nové možnosti při tvorbě. Nebojí se experimentu a improvizace. Vystudovala knižní grafiku a ilustraci na VOŠG – Hellichova a výtvarnou výchovu na PedF UK.

Změna programu vyhrazena vzhledem k probíhající pandemii.
Kontakt: letniateliery@ngprague.cz