Lemarket Vánoce 2018 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Galerie Mánes Masarykovo nábřeží 250/1, Praha

External links EventVenue

OtherFood & drinkFestivals

90–250 CZK

Czech description only

Description

Ve dvou patrech pražské Galerie Mánes se uskuteční devátý ročník tradičního Lemarket Vánoce. Market se otevře hned ve dvou termínech 14. až 16. prosince a dále 20. až 22. prosince. Každý termín představí více než stovku lokálních, ale i zahraničních tvůrců a značek, návštěvníci uvidí přes dvě stě projektů z oblastí móda, módní doplněk, šperk, ilustrace, produkty pro děti, jídlo, kosmetika a dalších. Atmosféru celé akce doplní gurmánská hostina a řada koncertů, workshopů i přednášek.

Mezi vybranými tvůrci se představí například designérka Alex Monhart, nápadité spodní prádlo Paon a oblečení značky Soolista. Šperkaře zde zastoupí Eliška Lhotská, Adéla Pečlová nebo Blueberries. Milovníky papíru potěší papírnictví papelote, zápisníky Bloque či ilustrace a balící papíry By Myyna. Chybět nebude ani keramika, například od Cyrila Hančla a značky Výpečky. Kosmetické výrobky zde nabídne Jagaia, Ushuaya a značka mýdel Soap. Dárky pro ratolesti budou k zakoupení u Ababu, dřevěné hračky u Bajkajlaj a nábytek u Chic By Pig. Jídlo a pití připraví Manželé v Kuchyni či gastro projekt Veskle.

Mezi dalšími projekty, které se na Lemarketu objeví, bude například Pet Farm Family s produkty pro domácí mazlíčky, značka Frusack nabízející kompostovatelný sáček pro nákup ovoce a zeleniny či obecně prospěšná společnost Elpida. Úplně poprvé se návštěvníci vánočního Lemarketu mohou těšit na stánek Tamary Klusové, která zde představí svou Knihu života a Panenky ze země Srdce, projekt Srna, jenž recykluje staré sklo, autorské hrací deky Široko nebo kožené doplňky značky Yrnche. Nakoupené dárky zájemcům zabalí Papírna ve své balící stanici, která bude po oba termíny k dispozici v Galerii Mánes.

Chuťové pohárky návštěvníků potěší gurmánská hostina nově ve vnitřních prostorách. Zastoupeny zde budou jak menší lokální gastro projekty, tak známé gurmet stálice, mezi nimiž nebude chybět například káva od onesip coffee, ručně vyráběné nanuky Lunar či tradiční paštiky Čongrády.

V rámci akce proběhne i výstava současné tvorby umělkyně Lény Brauner.

Program:
- 14.–16. 12. 2018 Tržiště
- 17.–19. 12. 2018 Ples, koncerty
- 20.–22. 12. 2018 Tržiště
- 23. 12. 2018 Lemarket hostina