KarARTena Provided by Goout

Event has expired view similar events

Trafo Gallery Bubenské nábř. 306/13, Praha 7

External links EventVenue

ExhibitionsLivestreams

Free

Czech description only

První karanténní výstava v Trafo Gallery měla streamovanou vernisáž již 14. dubna a až do 11. května byla pouze virtuální. Od 11. května však lze navštívit díla všech 19 umělců naživo.

První karanténní výstava v historii Trafo Gallery přináší reflexi současné situace ve snaze přinést pozitivní rozptýlení, společné povznesení a snahu nezůstat paralyzovaný nečinností. V životě umělců se paradoxně příliš nezměnilo – jejich běžný samotářský život v ateliérech, kdy se dobrovolně zavírají ve svých karanténách, se od té současné výrazně neliší. Momentální časoprostorové vzduchoprázdno připomínající apokalyptické filmy provokuje uměleckou fantazii a je jejich nekonečnou inspirací. Někteří z umělců ve svém díle rozpad společnosti a útěk před civilizací dávno předvídali, a o to víc z nich dnes mrazí. Devatenáct umělců tak volně odkazuje na Covid-19.

Vystavují: Michal Cimala, Jan Gemrot, Jakub Janovský, Josefína Jonášová, Alžběta Josefy, Jan Kaláb, Martin Krajc, Jakub Nepraš, Matěj Olmer, Pasta Oner, Jakub Roztocil, Magdalena Roztočilová, Martin Salajka, Lu JinDrak Skřivánková, Ira Svobodova, Michal Škapa, Karel Štědrý, Zdeněk Trs, Jan Vytiska.