Honza Trávníček: Expedice Manáslu 2011 Provided by Goout

Event has expired view similar events

Expediční klubovna Jezuitská 1, Brno

External links EventVenue

LivestreamsOther events

Czech description only

V rámci on-line přednášek, které uvádí Expediční klubovna v Brně proběhne přednáška Honzy Trávníčka s názvem „Expedice Manáslu 2011“. Přednáška bude vysílána skrze aplikaci Zoom.

Honza Trávníček se na rok 2011 domluvil se svým dlouholetým kamarádem ze Stříbra Honzou Krabcem na dalším výletu, tentokrát do Nepálu. Kde sice již byl, ale trek kolem Manaslu neabsolvoval. Spojili své síly s technikem a lezcem Kubou Vaňkem, se skoro horským vůdcem Davidem Knillem, Milošem Pintířem, Pavlem Jarošem ze Stříbra a Ondřejem Haškem.

Honzova slova o výravě: „Parta docela veliká, tudíž spousta legrace. Na kopci mnoho sněhu. Na vrcholu společně s plzeňákem Kubou Vaňkem. Další společný akce se již nedožil. I jemu byl osudný rok 2013, kdy s Petrem Macholdem zmizeli ve stěně Baruntse. Nic jednoduchého to nebylo, protože nám stany neustále zasypávaly tuny nového sněhu. Nicméně se mi neustále dařilo posouvat výš a výš můj osobní výškový rekord v kouření dýmky. No a tak nějak to dopadlo, že jsme se dne 29. 4. 2012 s Kubou Vaňkem a s iránskou a korejskou expedicí ocitli na vrcholu Manaslu. Tedy spíše asi (před)vrcholu. To je však na delší povídání, na které jistě bude čas na přednášce. Důležité je, že jsme se bezpečně po cca 19 hodinách dostali zpět do relativního bezpečí 4. výškového tábora (v cca 7200 m) A druhý den v již větším bezpečí základního tábora.“

Více informací o akci a možnosti zakoupení vstupenky lze najít zde.