Hackřík Provided by Goout

Event has expired view similar events

KC Zahrada Malenická 1784/4, Praha 11

External links EventVenue

For children

Czech description only

Chceš i ty rozumět počítačům? Opravdu rozumět? Ne pouze kreslit obrázky a psát dopisy, ale přizpůsobit si počítač svým potřebám, umět jej opravit či naprogramovat? Nebo postavit vlastní stroj? Chceš se v budoucnu stát IT profesionálem? Kurz je příležitostí seznámit se s počítačem profesionálním způsobem. Děti budou seznámeny s hardwarem (technickým vybavením) jednoduše a od začátku. Seznámí se s elektrickými obvody a součástkami a ukážou si, jakým způsobem je počítač vytvořen a jak pracuje. Samozřejmě se neobejdou bez programování, protože bez programu je počítač pouze hromádkou šrotu. Ukážou si ovládání různých zařízení a senzorů, čímž si udělají výlet do oblasti robotiky a automatizace. Kurz probíhá pod dohledem Karla Pohla.

Kroužek připravuje a vede Ing. Karel Pohl, který se v oboru pohybuje více než 25 let – absolvent FEL ČVUT (obor výpočetní technika – projektování počítačů a sítí), s počítači a programováním začínal už na základní škole, působil jako správce systémů, bezpečnostní administrátor, manažer informační bezpečnosti, programátor, projektant hardwaru, konzultant či projektový manažer. V současné době pracuje jako vedoucí oddělení rozvoje a integrace informačních technologií Řízení letového provozu ČR, s.p.

Kroužek je určen pro děti od páté třídy základní školy. Je vhodný i pro začátečníky (není nutná účast v minulých letech nebo nějaké zvláštní znalosti či schopnosti). Je ale vhodné umět základní věci s počítačem (tj. přihlásit se, spouštět aplikace a pracovat se soubory).

Praktické informace:
- Všichni si mohou vyzkoušet jednu ukázkovou lekci zdarma.
- Kurz probíhá vždy ve středa v 16:30–18:00.
- Kurzovné je 1900 Kč / pololetí (do 30. 1. 2020), 3420 Kč / na celý rok.
- Bližší informace o kurzu u lektora nebo na recepci KC Zahrada – telefon +420 271 910 246, email zahrada@kczahrada.cz
- Přihláška zde nebo na recepci KC Zahrada