Elbe Dock: Pásmo krátkých začátků Provided by Goout

Event has expired view similar events

Kino Ponrepo Bartolomějská 11, Praha 1

External links EventVenue

Other events

120 CZK

Czech description only

Festival „Elbe Dock“ představuje krátké filmy tvůrců nominovaných na celovečerní 14. Cenu Pavla Kouteckého.

Morava, krásná zem I / Petr Šprincl / Česko / 30 min. – Ivana Slabáková, guru moravské dechovky, všem přeje dobrý den s písničkou. Tentokrát ji ale posílá panu svatému Václavovi, který se vydává na svoji pouť za bratrem Boleslavem. Ten jako správná zombie vylézá z vinného sklípku a poznává krásy moravského folklóru. Epický střet obou bratrů je nevyhnutelný.

100 dnů / Viera Čakanyová / Česko / 22 min. – Béla je molekulární vědec, kterému pětašedesátka klepe na dveře. Ve svém věku pochopil přírodní i životní cykly, včetně každodenních rutin. Nerozumí ale tomu, proč lidé nepřišli už na něco lepšího než se jen rozmnožovat, stárnout a umírat. Někoho prostě nebaví být důchodcem a pořád dokola chodit nakupovat do Tesca. Jediná radost se tak naskýtá v nákupu pořádně velkého mrazáku.

Kov o kov / Greta Stoklassa / Česko / 4 min. – Mechanická srdeční chlopeň v těle milovaného člověka. Jaký vydává zvuk, a je vůbec slyšitelný? Žít s pocitem, že v sobě nosím cizí těleso, je daň za zachráněný život. Cesta do hlubin lidského srdce začíná…

Hotel Atol**** / Adéle Komrzý / Česko / 10 min. – Opuštěný hotel na benzinové pumpě v Rudné u Prahy. Pozůstatek z časů JZD, který připomíná i půdorys ve tvaru traktoru. Jako poslední strážci se snaží místo udržovat ti, kteří stáli u jeho zrodu. Zašlá sláva budovy je však nic proti historkám, které k sobě váže přilehlé parkoviště.