Elbe Dock: Fikční světy Petra Zelenky Provided by Goout

Event has expired view similar events

Kino Ponrepo Bartolomějská 11, Praha 1

External links EventVenue

Other events

120 CZK

Czech description only

15:00 Visací Zámek 1982-2007 / Petr Zelenka / Česko, 48 min. – Mystifikační dokument Petra Zelenky mapuje pětadvacet let punk rockové kapely Visací zámek. Vhledy do minulosti ukazují vývoj kapely na pozadí českých dějin, kdy Visáči vystihují naturel českého národa – „ve špatný okamžik na nesprávném místě“. Z STB se nakonec stávají kvalitní archiváři všech hudebních materiálů a ze Sametové revoluce jedna velká demonstrace za povolení koncertu Visáčů. Stejně absurdně vypadá i pohled do budoucnosti kapely, blížící se věštění z křišťálové koule.

16:15 Rok Ďábla / Petr Zelenka / Česko / 108 min. – Kultovní fiktivní dokument Petra Zelenky, který svedl dohromady písničkáře Jaromíra Nohavicu, Karla Plíhala a Čechomor. V zemi věčného ticha a chlastu, kde se lidé samovolně rozpadají, hledáme odpověď na otázku, jaká je úloha písní v životě člověka… Tvůrci filmu získali sedm Českých lvů a hlavní cenu karlovarského filmového festivalu, Křišťálový glóbus.

18:30 Mňága – Happy End / Petr Zelenka / Česko / 62 min. – Mystifikační dokument Petra Zelenky podává generační výpověď obyčejných, ne moc hezkých, zato hodných kluků z kapely Mňága a Žďorp. Nedlouho po revoluci společnost BGM vybírá na castingu členy pro novou, uměle vytvořenou skupinu. Mňága tak zažívá svůj první koncert, učí se komunikovat s médii, nahrává desku a vyráží na první turné. Jenže pak BGM pohltí ovocnářský koncern, a kapela musí koncertovat v ovocných kostýmech a přihlížet vzniku filmu s Markem Vašutem. Show must go on…