Das Filmfest 2019 Prague Provided by Goout

Event has expired view similar events

Prague – various venues Praha

External links EventEvent

Other eventsFestivals

Czech description only

Čtrnáctý ročník festivalu německy mluvených filmů „Das Filmfest“ bude vzpomínat na doby, kdy bylo ještě Německo rozdělené na dvě části, na pád zdi, dále také na ikonického švýcarského herce Bruna Ganze, kultovního Karla Maye a rebely bouřící se proti konzumu a konformitě. V Praze se uskuteční 16.–22. 10. 2019.

Festival letos chystá zatím nejbohatší program ve své historii. Více než pět desítek těch nejzajímavějších snímků aktuální německé, rakouské a švýcarské produkce uvidí letos návštěvníci hned ve čtyřech městech – Praze, Brně, Plzni a Jihlavě.

Das Filmest nabídne v letošním roce osm programových sekcí. Kromě tradiční Das Filmfest Spezial, která představí ty nejzajímavější, cenami ověnčené i divácky úspěšné snímky, dokumentární Die Doku, krátkometrážních Shorts a dětské Bio Junior, se mohou diváci těšit i na pečlivě sestavené tematické sekce. Tenkrát na Východě (Es war einmal im Osten) nabídne u příležitosti 30 let od pádu Berlínské zdi celou řadu filmů, které na osobních příbězích zprostředkují události a náladu té doby. Rebellion & Revolte se zaměřuje na rebelující – a často výstřední – hrdiny, kteří se bouří proti společnosti. Švýcarský filmový a divadelní herec Bruno Ganz patřil k nejvýznamnějším německy mluvícím hercům současnosti. Nejvíce se proslavil rolí Adolfa Hitlera ve filmu Pád třetí říše a právě tento snímek, stejně jako kultovní film Wima Wenderse Nebe nad Berlínem budou k vidění v rámci retrospektivní sekce Retrospektive: Bruno Ganz. Druhou osobností, které letošní program skládá poctu, je německý spisovatel, na jehož dobrodružných románech z divokého západu vyrostlo několik generací. Sekce Kult Karl May uvede čtyři snímky včetně u nás zcela neznámé loutkové adaptace Stopa vede ke Stříbrnému jezeru.