BLIK BLIK – digitální hřiště Provided by Goout

Event has expired view similar events

DEPO2015 Presslova 14, Plzeň

External links EventVenue

ExhibitionsFor children

0–400 CZK

Czech description only

Přeneste se do světa plného světelných experimentů, zvuků a imaginace. Staňte se součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvořte si svůj vlastní Vesmír.

Digitální hřiště chce přinést to nejlepší ze současného audiovizuálního umění, které přiblíží hravou a zábavnou formou. Interaktivní světelné instalace si užijí děti i dospělí.

Autobusová hala o rozloze 800 m² se na téměř 2 měsíce promění ve svět plný světelných experimentů, zvuků a imaginace. Na 14 světelných instalací od českých i zahraničních tvůrců návštěvníky přenese na místo, kde se stanou součástí živých instalací, uměleckých objektů a vytvoří si vlastní vesmír.

V Digitálním hřišti se umělcem může stát úplně každý, kdo má odvahu nechat průchod vlastní fantazii a nebojí se pohybu. Návštěvníci si mohou zkusit třeba ovládat skálu či planetu světelným mečem nebo pomocí svého vlastního pohybu vytvářet lidské světelné ohňostroje. Dále budou mít možnost zahrát si videohry v životní velikosti, zachránit virtuálně planetu Zem, zkusit si laserovou prolézačku, hry s UV světlem, světelné malování, nebo ultra velké „Člověče, nezlob se“.

Otevírací doba: 10:00–18:00