Koláž v pohybu s Maro

Event has expired view similar events

Reformát U Studánky 29, Praha

External links EventVenue

For children

250 CZK

Czech description only

Knihařská dílna určená dětem, které baví vymýšlení dobrodružných historek a rádi by si vytvořily krátké animované video.

Účastníci dílen vytvoří společně s lektorkou pohyblivý příběh na míru dětským přáním. Z jednoduchých tvarů vystříhaných z barevných papírů či nejrůznějších časopisů poskládají krátký příběh, který bude v průběhu jeho tvorby fotografován. Následně dojde k prpojení fotografií v animaci, kterou si budou účastníci moci donekonečna přehrávat.

Lektorka Maro Hajrapetjan v knihařské dílně Reformát zajišťuje výtvarné, knihařské a tvůrčí kurzy pro děti. Sama se mimo vedení tvůrčích kurzů a výuky výtvarné výchovy věnuje kresbě, knižní vazbě, ilustraci či různým grafickým technikám. Zkušenosti s prací s dětmi má také jako galerijní pedagog. Její vztah k dětem je pozitivní, ráda se jimi inspiruje. Nebojí se s nimi experimentovat či vést dialog nad tvorbou.

K práci je využíván výhradně odpadový materiál (odřezy, staré papíry, nepotřebné archy ap.). Organizátoři se tak snaží eliminovat tvorbu odpadu a předat účastníkům myšlenku, že i na první pohled již nevyužitelné materiály lze dále zpracovávat.

Lektorka: Maro Hajrapetjan
Délka kurzu: 1,5 hod
Kapacita: max. počet účastníků 12
Kurz je určen pro děti od 5 let.
Bližší informace o akci: dilna@reformat.cz nebo v kamenném obchodě