Andělská vyhlídka / Expozice sakrálního umění Andělé na návrší Provided by Goout

Permanent

Piarist Church of the Discovery of the Holy Cross Jiráskova, Zámecké návrší, Litomyšl

External links Venue

OtherExhibitions

40–140 CZK Buy your tickets

Czech description only

Description

Vstupenka zahrnuje vstup na vyhlídku, ocelovou lávku pod klenbou a do expozice sakrálního umění. Platnost vstupenky do 24. 12. 2021.

Sama stavba kostela, která je dominantou města Litomyšl, je velkou barokní zajímavostí. Návštěvníkům má co nabídnout: moderní architektonické zásahy, současné umění, netradiční andělskou vyhlídkovou terasu a dvoupatrovou rodinnou hernu.

Schody západní věže vedou k jednomu ze zajímavých architektonických zásahů do podoby kostela, kterým je vyhlídková terasa mezi jeho věžemi. V místě původní šikmé střechy návštěvníky může překvapit úchvatný výhled na litomyšlský zámek, vyhlídka do tří světových stran, panorama náměstí, neobvyklý pohled na nejstarší a nejzajímavější budovy města, stejně jako na moderní architekturu Litomyšle.

Při sestupu dolů se v polovině výšky nachází vstup na emporu, tedy jakýsi balkon v interiéru. Zde začíná expozice sakrálního umění Andělé na návrší. Jedná se o velmi cenné sbírkové předměty královehradecké diecéze, které návštěvníky společně s anděly zavedou přes kůr na východní stranu kostela. Tam na ně čeká zážitek v podobě celové lávky vedoucí volným prostorem pod klenbou kostela. Lávka nabízí stejně jako celé patro velmi netradiční pohled na barokní architekturu. Návštěvníci se „projdou vzduchem“ a přes České nebe sestoupí zpátky do hlavní lodi kostela.

Tickets