Adam Hudec: Vzducho-prach(y) Provided by Goout

20.01.2021 - 25.02.2021

Pragovka Gallery Kolbenova 923/34, Praha 9

External links EventVenue

Online eventsExhibitions

Free

Czech description only

Description

„Vzduchoprachy přenášejí mnoho biologických a chemických substancí včetně virů, které mohou zůstat ve vzduchu několik hodin, dní či týdnů.“

Současná pandemie poukázala na problém znečištění vzduchu; území s vysokými úrovněmi takového znečištění patří mezi nejvíce zasažené šířením koronavirus. Je to právě lidská aktivita, která přetváří atmosféru na mix toxických látek – v dnešní době můžeme zemřít následkem naší nejpřirozenější činnosti – dýcháním. Projekt Vzduchoprachy se snaží kalibrovat jak člověk vnímá, zpracovává a rozumí realitě dopadu svých činností na prostředí ve kterém žije přes Vzduchoprachy, které jsou jedinou entitou, již tu po sobě zanechá.

Adam Hudec je výzkumník, umělec a architekt přičemž jeho multi-disciplinární, vědecko-umělecky výzkum se zaměřuje na materiality znečištění prostředí a systematických, sociálních či politických problémů souvisejících s takovým znečištěním. Výstupy výzkumu reprezentuje v různých médiích jako animace, performance, kresba, fotografie či interaktivní instalace.

Výstava bude vzhledem k vládním opatřením přístupná pouze zvenčí a online.