A Cool Breeze Provided by Goout

Event has expired view similar events

Rudolfinum Gallery Alšovo nábřeží 12, Praha 1

External links EventEventEventVenue

Exhibitions

Free

Czech description only

Výstava „A Cool Breeze“ odkrývá nové možnosti prostorového zobrazování figury v současném umění v souboru děl několika mezinárodních umělců.

Nové pojetí klasického sochařského námětu figury je stále častěji zpracováván neobvyklým postupem a za použití netradičních materiálů. Zvolením paradigmatu lidské figury se dostáváme k sociálně-antropologické problematice odkrývající minulé konvenční kódy ideálu krásy a zobrazení člověka. Výzva, kterou s sebou přináší tradice figurálního zpracování, vede k těm nejprogresivnějším a nejinovativnějším příkladům současného sochařství. Výsledkem je konfrontace klasických estetických hodnot a modernistických forem se současným způsobem reprezentace identity a sociálních pozic uměleckého světa, kulturních hodnot a symbolik.

Vystavující: Ron Mueck, Athar Jaber, Yinka Shonibare, Stella Hamberg, Paloma Varga Weisz, Stephan Balkenhol, Isa Genzken, Melik Ohanian, Krištof Kintera, Roger Hiorns, Georg Herold, Christian Holstad, Anthony Gormley, Michael Elmgreen, Ingar Dragset, Frank Benson, Thomas Houseago, Thomas Schütte